۰
اکرمی:

رعایت مسائل دینی امنیت بوجود می‌آورد

  • ۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سبك زندگي,رفتار,دین

یک نماینده سابق مجلس گفت: هنوز به آن وضع دلخواه و مطلوبی که باید در فرهنگ و رفتار دینی داشته باشیم نرسیده‌ایم و آن هم به دلیل تهاجم‌های فرهنگی است که از سوی ماهواره‎ها صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که «در دنیای حال حاضر نسبت به مسائل دینی و فرهنگ دینی تناقض‌هایی وجود دارد» اظهار کرد: با بررسی وضع فعلی جهان می‌بینیم که مردم دنیا آن مقداری که باید به مسائل معنوی و اخلاقی بها بدهند نمی‌دهند به طور طبیعی بیشتر افراد بشر به سمت مسائلی غیر از مسائل دینی و فرهنگ دینی می‌روند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: مثال مردم امروز برای دور شدن از فرهنگ و رفتار دینی مثال راننده‌ای است که می‌خواهد فقط رانندگی کند و قوانین را رعایت نمی‌کند این عدم رعایت قوانین سبب می‌شود که برای خود راننده و بقیه مشکل به وجود بیاید. شاید با رعایت نکردن مسائل، رفتار و فرهنگ دینی آزادتر باشیم ولی در امنیت نیستیم. دین برای بشر محدودیت نمی‌آورد بلکه سبب می‌شود به امنیت برسد.

اکرمی ادامه داد: ما معتقدیم در دنیای اسلام به مسائل اعتقادی و اخلاقی بیشتر از سایر ادیان توجه می‌شود از جمله نسبت به مسائلی همچون احترام به پدر و مادر و اعتقادات مذهبی توجه بیشتری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به نظر بنده رعایت مسائل دینی در جمهوری اسلامی نسبت به گذشته بیشتر شده و مردم به وضعیت اخلاقی و اعتقادی خود بیشتر از زمان‌های گذشته توجه می‌کنند. مثلا به مراسمی همچون عید فطر،‌ شب قدر، ماه رمضان، عاشورا و حتی رعایت مسائل دینی در مراسم ازدواج توجه می‌شود.

این عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: نباید فراموش کنیم که هنوز به آن وضع دلخواه و مطلوبی که باید در فرهنگ و رفتار دینی داشته باشیم نرسیده‌ایم و آن هم به دلیل تهاجم‌های فرهنگی است که از سوی ماهواره‎ها صورت می‌گیرد که خانواده‌ها باید به این موضوع توجه دقیقی کنند. امیدواریم تمام مردم متوجه این تبلیغات ناروا و ناصحیح شوند.

اکرمی با بیان این‌که «یکی از دلایلی که سبب شده است از فرهنگ و رفتار دینی فاصله بگیریم رفتار یک سری از گروه‌های خاص است» اظهار کرد: اصولا به بخش اعتقاد و فرهنگ کمتر از بخش اقتصاد و تفریح توجه می‌شود. اگر کسی گرسنه شود به دنبال غذا می‌رود ولی اگر دچار فقر معنوی و اخلاقی شود به آن توجهی نمی‌کنند.

وی در پایان گفت: این مسئولیت و رسالت فرهیختگان و نخبگان کشور است که افراد جامعه را متوجه این کمبود فرهنگ کنند. همان گونه که پزشکان میکروب بدن را برای بیماری‌ها کشف می‌کنند باید به میکروب‌های ضداخلاقی و اعتقادی هم توجه کنند. اگر امنیت فرهنگی داشته باشیم به یک جامعه سالم می‌رسیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.