یک فعال دانشجویی:

دولت تلاش خود را برای مدیریت جهادی انجام داده است

دانشجويي

دبیر تشکل انتظار دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه گفت: مدیریت جهادی در عرصه اقتصاد و فرهنگ امری بلندمدت است.

میثم ایمانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با توجه به رویکرد اشتباه دولت گذشته در حوزه‌های سیاست داخلی و خارجی کشور نیاز جدی به بهبود اوضاع فرهنگی و اقتصادی داشت. درک صحیح رهبر معظم انقلاب از این وضعیت سبب نام‌گذاری سال 93 به اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی شد که می‌بایست سرلوحه کار هر سوه قوه قرار می‌گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اوضاع اقتصادی کشور مهمترین راهبرد برای برون رفت از وضعیت بد گذشته به کار بردن مدیریت جهادی بود. مدیریت جهادی نیز از راه بهبود اوضاع فرهنگ کار و فرهنگ اقتصادی ایجاد می‌شود. از این‌رو می‌توان گفت این شعار جامع‌ترین مباحث را در بر گرفته است.

این فعال دانشجویی همچنین گفت: هر سه قوه تا حدودی با همفکری توانستند به بخشی از این شعار جامه عمل بپوشانند اما ما نباید فکر کنیم که تحقق این شعار تنها در امسال باید اتفاق بیفتد بلکه ضروری است بدانیم بهبود مدیریت در اقتصاد و فرهنگ امری بلندمدت است.

وی با بیان این‌که قوه مجریه بیش از همگان به تحقق شعار سال 93 کمک کرد،‌ خاطرنشان کرد: به نظر من بهترین عملکرد را قوه مجریه داشته است. دولت در یک سال اخیر برنامه‌های خوبی را پیگیری کرده مهمترین آن هم پیشبرد مذاکرات با گروه 1+5 است. هرچند که خیلی‌ها مخالف ادامه مذاکرات بودند اما نیاز ما به داشتن رابطه با کشورهای جهان حقیقتی انکار نشدنی است.

این فعال دانشجویی در پایان گفت: مهمترین اتفاق سیاسی سال گذشته را پیشبرد مذاکرات، دفاع عالی و مجدانه تیم مذاکره کننده از حقوق مردم می‌دانم. اتفاق‌های خوبی نیز در زمینه فرهنگ احزاب و افزایش قدرت فرهنگی جامعه دانشگاهی از سمت دولت انجام گرفت.

انتهای پیام

کد N738065