عربستان فردا میزبان کنفرانس "اسلام و مقابله با تروریسم" خواهد بود

سیاسی

"انجمن جهان اسلام" عربستان با نظارت پادشاه این کشور فردا(یکشنبه) کنفرانسی در مکه با عنوان "اسلام و مقابله با تروریسم" برگزار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، عبدالله بن عبدالحسن الترکی، دبیرکل کل انجمن‌ جهان اسلام امروز اعلام کرد که این انجمن مساله مقابله با تروریسم را به دلیل حوادث تروریستی اخیر که چهره اسلام را در جهان تخریب کرده‌، انتخاب کرده است.

وی تاکید کرد که مقابله با تروریسم ضرورتی شرعی و خواسته جهان اسلام است وگروه‌های تروریستی و حامیان آنها و تمام کسانی که ریختن خون بی‌گناهان را مباح می‌دانند، گروه‌های گمراهی هستند که طبق دستورات اسلام راستین حرکت نمی‌کند.

الترکی افزود: جامعه جهانی باید با مسئولانی که از تروریسم و گروه‌های تروریستی، طایفه‌گرایی، ایجاد دشمنی میان مردم و حزب گرایی حمایت می‌کنند ودست به فتنه انگیزی و تنش در جوامع مسلمان می‌زنند، مقابله کند و علما و اندیشمندان اسلامی نیز باید با سخنرانی به مقابله با این جریانات فکری بپردازند و مسلمانان را از تفکرات باطل و ترویج دهندگان آن برهانند.

دبیرکل انجمن جهان اسلام در ادامه اظهار داشت: انجمن از طریق هیات‌ها، موسسه‌ها و مراکزی که در کشورهای مختلف جهان بر آنها نظارت دارد، به تلاش‌های خود برای مقابله با تروریسم ادامه می‌دهد و سعی می‌کند اصول اسلام را به جهان بشناساند و تروریسم را متوقف کند.

الترکی در ادامه گفت: انجمن از علما، اندیشمندان، اساتید دانشگاهی و مسئولان مراکز و انجمن‌های اسلامی جهان برای مشارکت در کنفرانس و بررسی این موضوع دعوت کرده است. محور اصلی در این کنفرانس تعریف تروریسم از منظر دینی و جهانی و نحوه برخورد دین با این خطر است.

انتهای پیام

کد N737574