اپراتورهای مجازی تلفن همراه، مزایا و نقش آنها در کشور

سیاسی

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، مزایا و نقش اپراتورهای مجازی تلفن های همراه را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دفتر مطالعات ارتباطات و فناوری های نوین این مرکز اعلام کرد: ارتقای شبکه های ارتباط سیار به نسل سوم و چهارم، با مباحثی چون محتوا و نحوه ارائه سرویس های مناسب همراه بود. یکی از اصلی ترین چالش هایی که برای یک اپراتور مطرح می شود، این است که با توجه به زیرساخت های موجود، چه سرویس هایی را می تواند به کاربران خود ارائه دهد که ضمن حفظ کاربران کنونی، در بازار رقابت، به افزایش تعداد کاربرانش نیز منجر شود.

یکی از مواردی که می تواند اپراتورهای اصلی را در انجام ارائه خدمات مناسب به کاربران یاری رساند، راه اندازی اپراتورهای مجازی تلفن همراه است. اپراتورهای مجازی ، بدون نیاز به زیرساخت های شبکه تلفن همراه، به تولید خدمات ارزش افزوده متناسب با نیاز کاربران می پردازند.

اپراتورهای مجازی تلفن همراه با رصد و تحلیل بازار تقاضای کاربران، به ارائه سرویس هایی متناسب با نیاز آنها می پردازند. بر همین اساس، این دسته از اپراتورهای تلفن همراه ، بستر مناسبی برای به کارگیری نیروهای فعال و تحصیلکرده در بخش های مختلف به صورت شرکت های خصوصی ، دانش بنیان و حتی شرکت های فناورمحور ایجاد خواهند کرد.

بر اساس بررسی های صورت گرفته، اپراتورهای مجازی تلفن همراه با ایجاد رقابت باعث افزایش سطح کیفی خدمات ارائه شده به کاربران می شود. از سوی دیگر، اپراتورهای مجازی تلفن همراه این توانایی را دارند که با توجه به رده سنی کاربران، به ارائه سرویس های خاص بپردازند.

انتهای پیام

کد N737319