"بیانیه شورای همکاری خلیج فارس علیه مصر از سوی دبیرخانه شورا صادر نشده بود"

مصر

یک منبع آگاه در کشورهای حوزه خلیج فارس اطلاعات جدیدی را در خصوص تناقض در دو بیانیه صادره از سوی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس که نخستین بیانیه علیه مصر و دومین بیانیه در حمایت از آن بود، مطرح کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت اینترنتی محیط، یک منبع آگاه در کشورهای حوزه خلیج فارس در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط با اشاره به این مساله عنوان داشت: بیانیه نخست به صورت یک جانبه و از خارج از مقر دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس صادر شد که این اقدام خشم کشورهای عضو را به دنبال داشت چراکه بیانگر دیدگاه کامل این کشورها نبود.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد: کشورهای حوزه خلیج فارس همواره به ایستادگی و حمایت کامل خود از دولت و مردم مصر تاکید دارند و به نظر می‌رسد که این بیانیه به صورت شتابزده و یک جانبه صادر شده است.

وی عنوان داشت: روال کار این است که بیانیه‌ها از دبیرخانه شورای همکاری با توافق کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

این منبع گفت: برخی از مسائل وجود دارد که از قبل کشورهای حوزه خلیج فارس در مورد آن توافق دارند اما دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در مورد مسائلی که از قبل در مورد آن توافق نشده است نظر کشورها را می‌پرسد.

عبداللطیف الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اخیراً در بیانیه‌ای تاکید کرد که کشورهای این شورا اتهام‌های نماینده مصر در اتحادیه عرب علیه قطر مبنی بر حمایت از تروریسم را نمی‌پذیرند.

این اظهارات نماینده مصر در اتحادیه عرب پس از آن مطرح شد که قطر پیش‌نویس قطعنامه عربی در حمایت از حملات هوایی مصر علیه داعش در لیبی را تایید نکرده بود.

انتهای پیام

کد N737297