دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران:

توضیحات اژه‌ای درباره رییس دولت اصلاحات جای سوال باقی نمی‌گذارد

سیاست داخلی

ریاست ستاد مبارزه با مواد مخدر را قانون برعهده رئیس جمهور گذاشته است باید با مدیریت ایشان همه دستگاه‌ها برای مقابله با مواد مخدر به صف شوند.

دادستان کل کشور درباره ممنوع‌التصویر شدن رئیس دولت اصلاحات تاکید کرد: موضع قوه قضاییه درباره این فرد بیان شده است. با توضیحات سخنگوی قوه قضاییه جای سوالی برای هیچ کس باقی نمی‌ماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی در حاشیه همایش سراسری روسای پلیس مبارزه مواد مخدر در پاسخ به سوال ایلنا٬ درباره اظهارات صبح وزیر کشور مبنی بر ورود پول‌های کثیف در بحث انتخابات و اینکه آیا در قوه قضاییه پرونده‌ای درباره این موضوع تشکیل شده، گفت: درباره سخنان وزیر کشور چیزی نمی‌دانم بهتر است توضیح صحبت‌شان را از خودشان بخواهید.

وی درباره لزوم تشکیل جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور رئیس جمهور اظهار داشت: هم‌اکنون ریاست ستاد مبارزه با مواد مخدر را قانون برعهده رئیس جمهور گذاشته است٬ باید با مدیریت ایشان همه دستگاه‌ها برای مقابله با مواد مخدر به صف شوند.

این مقام عالی قضایی با بیان اینکه بیشترین آمار زندانی‌های کشور مربوط به مواد مخدر است، تصریح کرد: این مسئله به عنوان انگیزه اصلی طلاق در برخی استان‌ها مطرح می‌شود همچنین مسئله اعتیاد در بروز جرم سرقت نیز تاثیرات زیادی دارد.

رئیسی افزود: موضوع مواد مخدر٬ موضوع قوه قضاییه، نیروی انتظامی و ارگان‌های اجتماعی است اما ورود به این سازمان‌ها به بحث مبارزه با مواد مخدر کافی نیست و لازم است که دستگاه‌های اجتماعی، سیاسی، ‌اقتصادی و فرهنگی وارد عمل شوند.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه یکی از بخش‌های مهم مبارزه با مواد مخدر ایجاد کانون‌های بازپروری است تا هیچ فرد معتاد مزاحمی در شهر‌ها پرسه نزند، خاطرنشان کرد: از این رو ایجاد اردوگاه‌های کار و بازپروری اولویت دارد.

وی درباره ورود پول‌های کثیف به عرصه اقتصادی ابراز داشت: آنچه مسلم است قاچاق مواد مخدر و پول‌های ناپاک به وسیله ساک و چمدان جابجا نمی‌شود. بلکه قاچاقچیان در تلاش هستند که گردش مالی خود را وارد سیستم پولی و بانکی خود بکنند.

این مقام عالی قضایی اضافه کرد: در یکی از شهر‌ها ۱۲۰ حساب با گردش مالی بالا را شناسایی کردیم گرچه به صورت قاطع مطمئن نبودیم که این حساب‌ها مربوط به قاچاقچیان باشد اما پس از مسدود کردن آن‌ها وقتی کسی برای پیگیری مسدود شدن حساب مراجعه نکرد اطمینان حاصل کردیم.

رئیسی تاکید کرد: اگر از سوی نیروی انتظامی به بانک‌ها اعلام شود که گردش مالی یک حساب و یا یک بانک غیرمتعارف است بانک‌ها و بانک مرکزی باید همکاری کنند. همه ظرفیت‌های کشور در بخش‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در مبارزه با این موضوع باید وارد عمل شوند.

دادستان کل کشور درباره ممنوع‌التصویر شدن رئیس دولت اصلاحات بیان کرد: موضع قوه قضاییه درباره این فرد بیان شده است. با توضیحات سخنگوی قوه قضاییه جای سوالی برای هیچ کس باقی نمی‌ماند.

کد N737083