تصاویری از کتک کاری در پارلمان ترکیه

نمایندگان مردم ترکیه روز گذشته در مجلس این کشور برای دومین بار در هفته جاری برسر لایحه افزایش اختیارات پلیس با هم به کتک کاری پرداختند.

تصاویری از کتک کاری در پارلمان ترکیهنمایندگان مردم ترکیه روز گذشته در مجلس این کشور برای دومین بار در هفته جاری برسر لایحه افزایش اختیارات پلیس با هم به کتک کاری پرداختند.

 

 

 


به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، نمایندگان پارلمان ترکیه روز چهارشنبه هم هنگام بررسی لایحه جنجالی افزایش اختیارات پلیس به شدت با هم درگیر شدند و عده ای از نمایندگان برای کتک زدن مخالفان از پرتاب صندلی، لیوان و حتی چکش اعلام آغاز جلسه نیز استفاده کردند. در جریان این درگیری 5 نماینده به شدت مجروح شدند به طوری  که کار به بستری شدن آنان کشیده شد.

قانون جدید این اختیار را به پلیس می دهد که تنها براساس ظن خود، اقدام به شنود، دستگیری و تفتیش افراد کند.مخالفان حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه این قانون را نقض آزادی می دانند.

درگیری پس از آن رخ داد که چند تن از نمایندگان حزب حاکم با یک نماینده زن عضو حزب کُردی «صلح و دموکراسی»، درگیر شدند. با وجود وقوع درگیری، بحث بر سر این لایحه که گفته می‌شود آزادی‌های مدنی را محدود می‌کند، ادامه یافته است.

در دومین درگیری نیز نمایندگان مخالف دولت و طرفداران حزب حاکم و موافقان لایحه امنیتی به زد و خورد پرداختند.

52261

 

کد N737052