امحای بیش از 200 تن آبلیموی تقلبی توسط تعزیرات حکومتی

تعزيرات حكومتي

حکم امحای بیش از 224 تن آبلیموی غیرقابل مصرف، در محل کارخانه تولیدکننده اجرا شد.

حکم امحای بیش از 224 تن آبلیموی غیرقابل مصرف، در محل کارخانه تولیدکننده اجرا شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امید شهرآبادی رئیس شعبه 46 اداره کل تعزیرات استان تهران و سرپرست گشت مشترک این استان با همراهی کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و نیروی انتظامی در کارخانه تولیدکننده محصولات خانگی حکم امحا 224 تن و 400 کیلو آبلیموی تقلبی را آغاز کردند.

تخلف این کارخانه تولیدکننده که با چند عنوان تجاری و بدون مجوزهای لازم بیش از 30 سال اقدام به تولید محصولات خانگی همچون رب گوجه فرنگی، آبلیمو، مربا، آبمیوه و ... می‌کرد، مهر ماه سال جاری در گشت مشترک کشف و پس از بررسی برابر قانون حکم این پرونده صادر شد.

میزان کشف از این کارخانه مشهور 224 تن و 400 گرم آبلیموی تاریخ مصرف گذشته و بیش از 30 تن خیارشور، سرکه، مربا، آبمیوه بوده است که بنا به آزمایش های انجام شده توسط بهداشت آبلیموی کشف شده غیرقابل مصرف است، اما سایر محصولات قابل مصرف انسانی است و با توجه به نداشتن مجوز قانونی برای تولید و بر اساس حکم رئیس شعبه تعزیرات به نفع دولت ضبط می شود.

امحای این آبلیموها آغاز شده اما با توجه به وسعت کالای مکشوفه و خطرات آن برای محیط زیست مقرر شد که امحا کامل این کالای غیرقابل مصرف انسانی پس از همفکری با دستگاه های ذیربط به نحو شایسته انجام شود.

انتهای پیام

کد N736558