طی مراسمی توسط سازمان دارالقرآن الکریم

36 «چهره قرآنی سال» معرفی و تکریم شدند

نهمین مراسم ملی «تکریم چهره‌های قرآنی» سال جمعه اول اسفندماه 1393 توسط سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد و طی آن 36 چهره قرآنی سال معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، 22 نفر از این چهره‌ها را اساتید پیشکسوت در زمینه آموزش قرآن، پنج نفر را حائزان رتبه‌های اول تا سوم مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سال جاری و 9 نفر حائزان مدارک درجه 1 و 2 حفظ قرآن کریم تشکیل می‌دهند.

پیش از این نیز در مراسم افتتاحیه مسابقات تلاوت و تسنیم که عصر چهارشنبه 29 اسفندماه برگزار شد 17 مدیر موفق قرآنی کشور در عرصه مدیریت خانه‌های قرآن شهری، روستایی و اتحادیه‌های قرآنی استانی معرفی و تقدیر شدند.

اسامی این چهره‌های قرآنی به شرح ذیل است؛

در بخش اساتید پیشکسوت آموزش قرآن، آقایان

بهمن محرم‌زاده

حسین شریعتی

داود موسوی

مجید عربی

عزت‌الله خلیلی قیداری

ابراهیم شمسی زاده

محمد طالبی‌پور

حسن رنجبر

هادی آرزم

مصطفی صدرزاده

محمدرضا خرمیان

محمد بنیادی

ولی‌الله پور احمدی

سید عبدالرضا معینی

محمد حسین الهی زاده

هاشم روغنی

حجت‌الاسلام سید ابوطاهر موسوی

سیدمحمد حسینی‌نژاد

قاسم وفاپور

سیروس شاهین

اسماعیل سبحانی

کاظم میرزا زاده

در بخش حائزان رتبه‌های برتر در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم

بهزاد هژبری

محمود نوروزی

مهدی غلام نژاد

وحید خزایی

جواد محمدی مجد

در بخش حائزان مدارک درجه 1 و 2 حفظ

ابوالفضل صفری

فاطمه علیان نژادی

محمد صادق نعمانی

محمد رسول تکبیری

رضا عابدین زاده شهری

سعید حاجیان

فهیمه جفرسته

سید محسن امامیان

محسن مزرعاوی

این مراسم با حضور حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از چهره‌های قرآنی و مردم قرآن دوست جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

تلاوت کریم منصوری در طلیعه این مراسم، اجرای گروه تواشیح «محراب» و همچنین اجرای ابتهال توسط «سعید پرویزی» قاری جوان و آتیه دار کشورمان از بخش‌های جذاب این مراسم بود.

در این مراسم علاوه بر معرفی چهره‌های قرآنی سال و پخش نماهنگ‌هایی در این رابطه؛ نفرات برتر و شایسته تقدیر دومین دوره مسابقات قرآن «تلا وت» و سومین دوره مسابقات قرآن «تسنیم» (ویژه کارکنان نهادهای فرهنگی و خانواده‌های آنها) معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند.

مسابقات قرآن «تلاوت» و «تسنیم» طی روزهای 29 و 30 اسفند 1393 در تهران در جریان بود و طی آن بیش از 250 نفر از قاریان و حافظان قرآن کریم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

انتهای پیام

کد N736381