سازمان ملل لیست عاملان جنایت جنگی در سوریه را منتشر می‌کند/کشته‌های جنگ از 200هزار تن گذشت

سیاسی

مسوولان کمیته تحقیقات سازمان ملل اعلام کردند که لیست عاملان جنایات جنگی در سوریه را منتشر خواهند کرد. در همین حال سازمان ملل گزارش داد تعداد کشته‌شدگان طی چهار سال جنگ در سوریه از مرز 200 هزار تن گذشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، رئیس کمیته تحقیقات سازمان ملل درخصوص جنایات جنگی در سوریه اعلام کرد که پیش‌بینی می‌شود شورای حقوق بشر در نشست خود که 17 مارس آتی (26 اسفند) برگزار می‌شود، مساله انتشار لیست افرادی را که مرتکب جنایات جنگی در سوریه شده‌اند مورد بررسی قرار دهد.

بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت: کمیته تحقیقات به دمشق نیامده‌اند و گزارشاتی دروغین و گمراه‌کننده را در چارچوب اقدامات خود علیه سوریه ارائه می‌کنند.

از سوی دیگر استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که طی چهار سال جنگ در سوریه تعداد کشته‌شدگان از مرز 200 هزار تن عبور کرده و این بیشترین آمار در میان بحران‌های اخیر در جهان بوده است.

وی افزود: بیش از 10 میلیون سوری با ادامه جنگ در این کشور مجبور به فرار از منازل خود شده‌اند.

دوجاریک در پایان خاطرنشان کرد: بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل از تمامی طرف‌ها خواسته تا راهکاری را برای پایان دادن به بحران سوریه و رنج‌های مردم این کشور پیدا کنند.

انتهای پیام

کد N736289

خواندنی از سراسر وب