موحدی کرمانی:

شهید محلاتی الگویی مناسب برای مسئولین است

موحدي‌كرماني

امام جمعه موقت تهران ولایت محوری و مبارزه با دشمنان و انواع منکرات را از خصوصیات برجسته شهید محلاتی بر شمرد و گفت: این شهید والا مقام الگویی مناسب در تمامی امور برای مسئولین می باشد.

امام جمعه موقت تهران ولایت محوری و مبارزه با دشمنان و انواع منکرات را از خصوصیات برجسته شهید محلاتی بر شمرد و گفت: این شهید والا مقام الگویی مناسب در تمامی امور برای مسئولین می باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، آیت الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران در مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت «آیت الله محلاتی» نماینده امام خمینی که در شهرک شهید محلاتی برگزار شد، با اشاره به اینکه در گذشته علما هر چه منزوی‌تر بودند و در سیاست دخالت نمی‌کردند، نزد مسئولان حکومتی جایگاه بیشتری داشتند، گفت: در مقطعی از تاریخ عنوان می‌کردند که علما نباید با سیاست کاری داشته باشد زیرا سیاست و امر حکومت مربوط به علما نیست لذا علمایی که از سیاست منزوی تر بودند، نزد مسئولان حکومتی منزلت بیشتری داشتند اما بعد از پیروزی انقلاب، علما علاوه بر انجام مسایل دینی مردم، امر حکومتداری را نیز به خوبی عهده‌دار شدند.

وی با بیان اینکه اکنون مردم علاوه بر مسایل دینی، در مسایل سیاسی مانند انتخابات نیز چشم به علما دارند، افزود: امام خمینی(ره) مردم کشورمان را به عنوان مردمی مدافع ارزش‌ها در همه کشورها معرفی کرد که نمونه بارز آن را در هشت سال دفاع مقدس مشاهده کردیم که چگونه از ارزش‌های انقلاب و کشور دفاع کردند البته دفاع همچنان در عرصه‌های مختلفی مانند اقتصادی و فرهنگی، باقی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مصیبت آمریکا و انگلیس از وجود علمایی هم چون امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است، اظهار داشت: در حالی که مردم در منطقه غرب آسیا، مبهوت از آدم‌کشی‌های انسان های کثیفی همچون داعش هستند، کشور ما بواسطه وجود نیروهای مسلح وفادار به انقلاب و ولایت از امنیت کامل برخوردار است.

آیت الله موحدی کرمانی سپس راهپیمایی۲۲ بهمن را نشانه اعلام وفاداری مردم نسبت به آرمان های انقلاب و مقام معظم رهبری دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب همواره رمز امنیت را وحدت شیعه و سنی و قبایل و دوستان با یکدیگر می دانند زیرا دشمن به دنبال اختلاف افکنی با هدف حکومت کردن برمردم کشورمان است به همین خاطر اگر در انتخابات میان کاندیداها اختلاف نظرهایی وجود دارد این اختلاف ها نباید به خصومت کشیده شود.

امام جمعه موقت تهران در پایان ولایت محوری و مبارزه با دشمنان و انواع منکرات را از خصوصیات برجسته شهید محلاتی بر شمرد و گفت: این شهید والا مقام الگویی مناسب در تمامی امور برای مسئولین می‌باشد.

انتهای پیام

کد N736245