تاکید آیت‌الله شبیری‌زنجانی بر لزوم اخلاص در عمل

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله شبيري‌زنجاني

آیت‌الله شبیری‌زنجانی در دیدار رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: دولت نمی‌تواند توقعات همه افراد را برآورده کند، پس در مسیری حرکت کند که رضای خداوند متعال در آن است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در این دیدار بر لزوم اخلاص در عمل و استعانت از حضرات معصومین سلام الله علیهم برای موفقیت دولت تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: وقتی که شخصی مسؤولیتی را قبول می‌کند، افراد مختلف انتظارات متناقض و متفاوتی را از او دارند. در این شرایط نمی‌شود رضایت همه را جلب کرد لذا بهتر است که انسان در مسیری حرکت کند که رضایت خداوند متعال در آن است و وجدان انسان هم صحیح بودن آن مسیر را تایید می‌کند.

وی اخلاص و استعانت از حضرات معصومین علیهم السلام را دو عاملی دانست که می‌تواند به موفقیت دولت یازدهم کمک کند.

این مرجع تقلید گفت: ما هم در این مسیر برای موفقیت آقایان دعا م‌ کنیم.

آیت‌الله شبیری زنجانی در این دیدار به بیان خاطراتی از آیت‌الله مدرّس پرداخت و حفظ استقلال و حق طلبی آن عالم مجاهد را ستود.

وی گفت: در زمانی که مدرّس تحت نظر بودند دو نفر تا آخر با مدرّس رابطه داشتند یکی آقای حاجی میرزا فخرالدین جزایری که از علمای تهران و رفیق خاص حاج آقای ما بود و یکی هم آسید حسن طالبانی. مرحوم آقای جزایری می‌گفت با بقال کوچه مدرس قرار گذاشته بودم و هر زمان که مراقبت‌های منزل مدرس کمتر بود او خبر می‌داد و من به ملاقات مدرس می‌رفتم. در یکی از ملاقات‌ها صد تا هزار تومانی دیدیم که در منزل مدرس بود. آقای جزایری که با سرمایه داران بزرگی مراوده داشت می‌گفت من تا آن روز هنوز هزار تومانی ندیده بودم؛ گویا که این پول‌ها مخصوص سلاطین بوده است. مدرس گفت اینها را رضاخان فرستاده و گفته این مبلغ خدمت شما باشد و هر پستی هم که می‌خواهی در اختیار شما می‌گذارم و شما کار به کار ما نداشته باشید. آقای جزایری از مدرس می‌پرسد که شما چه کردید و مرحوم مدرس می‌گوید برای رضاخان پیغام فرستاده‌ام که به شرطی این پول را می‌پذیرم که بتوانم در مخالفت او خرج کنم. آقای جزایری می‌گفت من در منزل مدرس بودم که صدای اسب آمد و فرستاده شاه پول‌ها را برد.

وی افزود: مرحوم والد ما برای دیدار با مدرس به مجلس رفته بودند. ایشان نقل می‌کردند وضعیت بدی بود رضاخان بعضی از نماینده‌ها را خریده بود. مدرس شعر " آنان که به صد زبان سخن می‌گفتند/ آیا چه شنیده‌اند که خاموش شدند" را خطاب به نمایندگان آن دوره مجلس ملی که با تهدید و تطمیع تحت نفوذ رضاخان قرار گرفته بودند، به این شکل می‌خواند " آنان که به صد زبان سخن می‌گفتند/ چه گرفتند؟ چه خوردند؟ چه دیدند که خاموش شدند".

وی خاطرنشان کرد: ایستادگی مدرس در مقابل رضاشاه حاصل عبادت‌ها و اخلاص او بود. عبادت‌های کم نظیر او در تبعید مثال زدنی است و این اخلاص و توکل به خداوند متعال باعث حرکت صحیح ایشان و ماندگاری عمل او شد.

انتهای پیام

کد N735792