سردار قاآنی:

حرکت‌های آزادی خواهانه در منطقه با الگوگیری از حزب الله لبنان است

سیاسی

قم - جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه مسلمانان دنیا با افتخار به حزب الله نگاه می‌کنند، گفت: بسیاری از حرکت‌های آزادی خواهانه که در منطقه اتفاق می‌افتد با الگوگیری از حزب الله لبنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسماعیل قاآنی شامگاه پنجشنبه در مراسم یادبود شهدای حزب الله لبنان که در دفتر حزب الله لبنان در قم برگزار شد، با بیان اینکه هرانسانی حیات و مرگی دارد، اظهار کرد: این مسیری قطعی از جانب خداوند است و عاقبت یک فرد به چگونه زندگی کردن او بستگی دارد.

وی گفت: شهدای ما به دلیل اینکه در طول زندگی خود به خوبی عمل کردند، توانستند آن چنان اثرگذار باشند که مرگ خودشان را به حیات مجدد تبدیل کنند و این از هنر آنان بوده است که وقتی این هنر خودش را در میدان جهاد نشان می‌دهد بسیار زیبا‌تر می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه قدس، شهدای حزب الله لبنان را هنرمندان صحنه جهاد خواند و افزود: این افراد با زندگی و شهادت خود نه تنها در کشورشان بلکه در منطقه و جهان اسلام تأثیر گذاشتند.

وی تأثیرگذاری این شهدا را به دلیل الگو گیری از شیوه معصومین(ع) در زندگیشان دانست و گفت: این افراد همانند سالار شهیدان ابا عبدالله حسین(ع) پا به میدان جنگ گذاشتند و شهید شدند و با این کار خود نشان دادند که مکتب شیعه دارای چه غنای عظیمی است.

قاآنی با اشاره به اینکه روزی لبنان عرصه تاخت و تاز اسرائیل بوده است، تصریح کرد: این رژیم غاصب زمانی که از شمال تا جنوب لبنان را در دست داشت و در آن جولان می‌داد و در یک زمان ۳ هزار نفر را در وسط شهر بیروت کشت به ابزار نظامی آن کوچک‌ترین خسارتی وارد نیامد اما زمانی که نیروهای حزب الله شروع به مقاومت کردند به سرعت گسترش یافتند وآن را زمین‌گیر کردند.
 
وی با بیان اینکه در سال ۲۰۰۰ برای اولین بار نیروهای حزب الله با دست خالی رژیم صهیونیست را مجبور کردند از زمینی که در آن مستقر است فرار کند، گفت: ۶ سال این رژیم ظالم با پشتیبانی آمریکا تلاش کرد تا تحقیری را که شده است جبران کند لذا جنگ ۳۳ روزه را به راه اندخت ودر روزهای آخر جنگ وزیر امور خارجه آمریکا در اتاق جنگ اسرائیل فشار می‌آورد که لبنان را‌‌ رها کنید و خودتان را به نهر لیتانی برسانید اما موفق به این کار نشدند.

مجاهدین دنیا که خواهان عزت‌اند از حزب الله درس گرفتند

جانشین فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه همه مجاهدین دنیا که می‌خواستند با عزت زندگی کنند از حزب الله لبنان درس گرفتند، اظهار داشت: در جنگ ۲۲ روزه اسرائیل با فلسطینی‌ها آنها با الهام گیری از حزب الله مقاومت کردند.

وی با بیان اینکه شکست روز به روز اسرائیل همچنان ادامه دارد، عنوان کرد: جنایت بار‌ترین جنگ دنیا را رژیم صهیونیست در رمضان سال گذشته انجام داد که یک چهارم کشته‌های آن کودکان بودند و آمریکا از آن پشتیبانی، اروپا حمایت و جماعت عرب سکوت کرد.

امروز اسرائیل اگر تعرضی به لبنان کند بلافاصله جوابش را می‌گیرد

سردار قاآنی با بیان اینکه دوران این گذشته است تا عده‌ای از این رژیم غاصب حمایت کنند تا او بتواند به جنایات خود ادامه دهد، هیچ اتفاقی هم نیافتد، افزود: اسرائیلی که از شمال تا جنوب لبنان را بدون هیچ اتفاقی طی می‌کرده است امروز با تعرض به چند بچه بلافاصله ادب می‌شود.

وی گفت: گرچه امکانات و تجهیزات حزب الله در برابر رژیم صهیونیست محدود و ناچیز است با این حال چنان این رژیم را سر جای خودش نشاندند که در کوچک‌ترین تعرض به لبنان ضربه می‌خورد.

دوران این گذشته است که عده‌ای از رژیم غاصب صهیونیستی حمایت کنند تا او بتواند به جنایات خود ادامه دهد.جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه باید رموزی که چگونه نابرابری مادی در صحنه جنگ جبران شده است را در همین مراسم شهدا به آن پی برد، تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی این بوده است که این مردان برای خدا، با اخلاص و تقوا کاری را انجام می‌دادند و خداوند نیز قدرت غیر قابل محاسبه به آنها عنایت کرده که اسرائیل، آمریکا و دیگر مستکبران قادر به محاسبه آن نخواهند بود لذا چون قادر به محاسبه آن نیستند شکست می‌خورند.

شهدا آیات قرآن را در زندگی و صحنه جنگ عملاَ تفسیر کردند

وی با بیان اینکه شهدای عالی مقام ما آیات قرآن را در زندگی و صحنه جنگ عملا تفسیر کردند، گفت: فرماندهان بزرگ در جنگ به جای اینکه به دیگران دستور دهند خود نیز به تبعیت ار ائمه معصومین(ع) همیشه در صحنه خطر می‌رفتند و با این کار دیگران را بدون دستور دادن با خود همراه می‌کردند.

سردار قاآنی ادامه داد: تمام این حوادث به برکت وجود امام راحل بوده است که اسلام را در این دوره احیا کرد و افراد میدان پیدا کردن که نشان دهند اسلام و شیعه یعنی چه. امروز مسلمانان در دنیا با افتخار به حزب الله نگاه می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز مسلمانان در دنیا با افتخار به حزب الله نگاه می‌کنند، گفت: تردید نکنید اگر امروز سوریه در برابر این تهاجمات مقاوم می‌ایستد، فلسطین امروز در برابر رژیم صهیونیست ایستادگی می‌کند و مردم عراق در برابر تهاجمات وحشیانه تکفیری‌های داعش به سرعت سازمان پیدا می‌کنند بخش قابل توجهی از آن از برکت وجود حزب الله است.

جانشین فرمانده سپاه قدس تصریح کرد: همه حرکت‌های آزادی خواهانه که در منطقه اتفاق می‌افتد بخش قابل توجهی از آن به دلیل الگو گیری از حزب الله لبنان است.