دموکرات‌ها در نامه‌ای تعویق سخنرانی نتانیاهو در کنگره را خواستار شدند

سیاسی

گروهی از دموکرات‌های آمریکا در نامه‌ای خواستار تعویق سخرانی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه هآرتص، جمعی از دموکرات‌های آمریکایی در نامه‌ای به رییس مجلس نمانیدگان از وی خواستند که دعوت از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای سخنرانی در کنگره را به تعویق بیاندازد.

دموکرات‌ها در این نامه اعلام کردند که دعوت بوئنر به نظر یک استفاده ابزاری و سیاسی از رهبران خارجی به حساب می‌آید.

این نامه که توسط کیت الیسون، استیو کوهن و ماکسیم ماترز از نمایندگان دموکرات نوشته شده است، توسط 20 نماینده دیگر امضا شده است.

هم‌چنین روز پنج‌شنبه شورای ملی آمریکا-ایران در یادداشتی در روزنامه نیویورک تایمز از سخنرانی نتانیاهو در کنگره انتقاد کردند و اعلام کردند که آیا کنگره در کنار رییس‌جمهور است یا در کنار یک رهبر خارجی؟

از سوی دیگر روز چهارشنبه در یک نظرسنجی انجام شده اعلام شده است که دو سوم آمریکایی‌ها فکر می‌کنند که کنگره می‌بایست درباره دعوت از نتانیاهو با کاخ سفید هماهنگ می‌کرد و این دعوت را یک اقدام بد دانسته‌اند.

به گزارش ایسنا، جان بوئنر، رییس مجلس نمایندگان آمریکا بدون هماهنگی و مشورت با کاخ سفید از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای سخنرانی درباره ایران در کنگره در اوایل ماه مارس دعوت کرده است. این دعوت در حالی انجام شده است که مذاکرات ایران و گروه 1+5 برای دستیابی به توافق جامع ادامه دارد. بر همین اساس انتقادهای بسیاری از سوی دولت آمریکا درباره این دعوت مطرح شده است.

انتهای پیام

کد N735286