در دیدار نهاوندیان با آیت‌الله جوادی‌آملی مطرح شد؛

استفاده از همه ظرفیت‌ها برای توسعه اقتصادی

دولت

دولت یازدهم با پیگیری سیاست اعلام‌شده از سوی رهبر معظم انقلاب درخصوص اقتصاد مقاومتی، بدنبال دستیابی به رونق و رشد اقتصادی بدون اتکا به درآمدهای نفتی است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: دولت یازدهم با پیگیری سیاست اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب درخصوص اقتصاد مقاومتی، بدنبال دستیابی به رونق و رشد اقتصادی بدون اتکا به درآمدهای نفتی است.

به گزارش ایلنا، محمد نهاوندیان شامگاه پنج‌شنبه با حضور در بیت آیت‌الله جوادی‌آملی ضمن تشریح عملکرد دولت یازدهم گفت: امروز با تلاش‌های انجام شده، آرامش بر اقتصاد کشور حاکم شده است و امیدواریم با استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های کشور و آماده سازی شرایط برای جذب سرمایه گذاری‌های داخلی و خارجی، فضای کسب و کار تولید و اشتغال رونق یابد.

وی با ابلاغ سلام دکتر روحانی، به سفر قریب الوقوع رئیس‌جمهور به استان قم اشاره کرد و گفت: این سفر موجب تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی این استان خواهد شد و درعین حال امیدواریم با این سفر رابطه دولت با نهاد مرجعیت، روحانیت و حوزه‌های علمیه، بیش از گذشته تقویت و مستحکم شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: دولت یازدهم با پیگیری سیاست اعلام شده از سوی رهبر معظم انقلاب درخصوص اقتصاد مقاومتی، بدنبال دستیابی به رونق و رشد اقتصادی بدون اتکا به درآمدهای نفتی است.

آیت‌الله جوادی‌آملی نیز در این دیدار با اشاره به تلاش دنیای غرب و استکبار برای ارائه چهره خشن از اسلام، ملت و نظام جمهوری اسلامی در ۳۵ سال گذشته گفت: ملت ایران در تمام مراحل پس از انقلاب، چهره‌ای معتدل، عقلانی و عزتمند از خود ارائه داده است به طوری که امروز دنیا این ملت را با خصوصیات فوق می‌شناسد.

وی ادامه داد: غرب اگر منصفانه نگاه کند، خواهد دید با تمام عناد و دشمنی که نسبت به اسلام به خرج داده و در ماجرای سلمان رشدی و انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز اخیر و تقویت گروه‌های تکفیری مشاهده شد، ملت ایران نماد اسلام رحمانی و اعتدال است.

این مرجع تقلید از دولت خواست تا از همه ظرفیت‌ها برای رونق در تولید استفاده کند و تصریح کرد: کشوری که سرشار از منابع مختلف است باید از همه ظرفیت‌ها برای توسعه اقتصادی بهره‌مند شود.

وی با تقدیر از عزم دولت برای مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار کرد: این مبارزه باید با شدت بیشتری دنبال شود تا نظام اقتصادی کشور اصلاح شود.

آیت‌الله جوادی‌آملی ضمن ابلاغ سلام به دکتر روحانی، سفر رئیس‌جمهور را به استان موجب آبادانی بیش از پیش این استان دانست.

کد N735254