آغاز اقدامات جنبش انصارالله برای تشکیل نهادهای کشور در یمن

جنبش انصارالله یمن تشکیل نهادهای کشور را براساس "اعلامیه قانون اساسی" آغاز کرده و مذاکرات میان گروه‌های سیاسی با نظارت سازمان ملل را بی‌نتیجه خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، "کمیته انقلابی" وابسته به شیعیان حوثی (انصارالله) در یمن اعلام کرد که اقدامات لازم برای تشکیل نهادهای کشور را براساس "اعلامیه‌ قانون اساسی" بدون توجه به مذاکرات میان گروه‌های سیاسی آغاز کرده است.

مسئولان انصارالله اعلام کردند که مذاکرات میان گروه‌های سیاسی در یمن برای حل بحران بی‌نتیجه است و هیچ فایده‌ای ندارد. گروه‌های سیاسی در یمن با نظارت جمال بن عمر، فرستاده سازمان ملل مذاکراتی را برای حل بحران کشور آغاز کرده‌اند.

شیعیان حوثی پیشتر پارلمان یمن را منحل کرده و خواهان تشکیل شورای موقتی و شورای ریاست جمهوری شدند. آنها همچنین با تشکیل کمیته امنیتی اداره کشور را در دست گرفتند.

در همین راستا منابع محلی و قبیله‌ای در یمن اعلام کردند که قبایل استان شبوه در جنوب یمن مرزهای این استان را با استان البیضا بستند. همچنین درگیری‌هایی میان حوثی‌ها و افراد مسلح قبایل رخ داد.

همچنین انصارالله برخی تغییرات را در پست‌های ارتش ایجاد کرده و برخی از اعضای وابسته به خود را به عنوان رهبران نظامی ارتش انتخاب کردند.

انتهای پیام

کد N735200