مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور:

تقسیمات کشوری اساس توسعه پایدار است

مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: رویکرد وزارت کشور این است که تقسیماتی انجام شود که در جهت نظام مطلوب تقسیمات کشوری باشد.

مهدی عارف‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: مبنای عمل در زمینه تقسیمات کشوری قانون مجلس شورای اسلامی است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر قانون مورد عمل برای تقسیمات کشوری، قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مربوط به سال ۱۳۶۲ هست که اصلاحیه‌هایی در سال‌های ۷۱ و ۸۹ الحاق شد.

مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور خاطرنشان کرد: بعد از قانون، مبنای عمل در زمینه تقسیمات کشوری کار کارشناسی و آیین نامه‌های اجرایی و مصوبه اخیر دولت است.

عارف‌پور تصریح کرد: در حوزه سرزمین کشور هر منطقه‌ای که این شرایط را داشته باشد و منع قانونی نداشته باشد و کار کارشناسی روی آن انجام شده باشد و ملاحظات ملی و منافع درنظر گرفته شود، این آمادگی وجود دارد که کار ارتقاء آن پیگیری و انجام شود.

وی ادامه داد: درخواست‌های زیادی برای ارتقاء منطقه در وزارت کشور داریم. مردم همیشه متقاضی ارتقاء منطقه خود هستند.

مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور بیان کرد:‌ در حال حاضر دستورالعمل جدیدی در خصوص تقسیمات کشوری و ارتقاء مناطق از سوی هیئت دولت به وزارت کشور ارسال شده که با همکاری استانداری‌ها در حال تطبیق موارد با آن دستورالعمل هستیم.

عارف‌پور عنوان کرد: هنوز هیچ کدام از استانداری‌ها نظرشان را برمبنای آن دستورالعمل به ما اعلام نکردند. به محضی که نظر خود را اعلام کنند تیم‌های کارشناسی وزارت کشور بخصوص برای مناطق دارای شرایط خاص و مناطق محروم، مرزی و مهاجرت پذیر اعزام می‌شوند و اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: رویکرد وزارت کشور این است که تقسیماتی انجام شود که در جهت نظام مطلوب تقسیمات کشوری باشد و حوزه سرزمینی کشور وضعیت تقسیماتی به گونه‌ای باشد که در خدمات دهی به مردم بتوانیم موفق باشیم.

مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور اضافه کرد:‌ تقسیمات کشوری اساس توسعه پایدار است و اگر تقسیمات کشوری مبتنی بر یک کار علمی و کارشناسی شده‌ای باشد در تمام حوزه‌ها از جمله مدیریت و کارهای اجرایی و نظارتی می‌تواند متأثر از آن باشند.

انتهای پیام

کد N735138