الزعبی: اقدامات ارتش سوریه بسیار با اهمیت‌تر از اقدامات ائتلاف ضدداعش است

سوريه

وزیر اطلاع رسانی سوریه در سخنانی تاکید کرد: دستاوردهای ارتش سوریه در مقابله با تروریست‌ها و پیشروی آنها در مناطق مختلف بسیار با اهمیت‌تر و مهمتر از اقدامات ائتلاف بین‌المللی ضدداعش است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "عمران الزعبی"، وزیر اطلاع رسانی سوریه در مصاحبه با خبرگزاری رویترز اعلام کرد: پایان دادن به درگیری‌ها براساس طرح "استفان دی‌میستورا"، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه و متوقف کردن بمباران و حملات به معنای این است که همگان باید مسئولیت متوقف کردن درگیری‌ها در حلب را برعهده بگیرند.

وی افزود: دولت سوریه همواره طرح دی‌میستورا و اظهارات وی را از همان لحظه اول بررسی کرده و همچنین گزارش وی به شورای امنیت را نیز مورد بررسی قرار داده است و زمانی که وی به دمشق بیاید، جواب دقیق و واضحی را از سوی دولت سوریه دریافت می‌کند.

الزعبی خاطرنشان کرد: موفقیت پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه بر این مساله تکیه دارد که طرف‌هایی که از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند، آنها را به متوقف کردن اقدامات و کشتارهای خود علیه شهروندان بی‌گناه ترغیب کنند.

وی تاکید کرد: نیروهای ارتش سوریه در بیشتر مناطق پیشروی داشته برای همین دستاوردهای این ارتش بسیار با اهمیت‌تر و بیشتر از اقدامات ائتلاف ضد داعش است.

ارتش سوریه همواره از جنگنده‌ها، سلاح‌ها و برنامه‌های نظامی خود علیه داعش استفاده کرده و مهارت بیشتری در تمامی منطقه برای مقابله با داعش و جبهه النصره دارد.

وی تاکید کرد: طرف‌هایی که از گروه‌های ترویستی در سوریه حمایت می‌کنند، باید برای موفقیت طرح سازمان ملل جهت پایان درگیری‌ها در حلب این گروه‌ها را به پایبندی به آتش بس وادار کنند.

انتهای پیام

کد N735137