شریعتی در گفت‌و‌گو با ایسنا:

روسای قوای مجریه و مقننه و نمایندگان مجلس با نگاهی هدفمند روابط خود را شکل دهند

بودجه 94

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: همه عقلا و دلسوزان نظام و کشور تاکید دارند که قوه مقننه و مجریه باید با هم هماهنگ باشند و هر کدام با کار کارشناسی که انجام می‌دهند در جهت اهداف اعلام شده برای دولت و نظام هماهنگی‌های خود را به پیش ببرند.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: همه عقلا و دلسوزان نظام و کشور تاکید دارند که قوه مقننه و مجریه باید با هم هماهنگ باشند و هر کدام با کار کارشناسی که انجام می‌دهند در جهت اهداف اعلام شده برای دولت و نظام هماهنگی‌های خود را به پیش ببرند.

سعید شریعتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ارزیابی خود از روند بررسی بودجه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به هر ترتیب بررسی لایحه بودجه از اختیارات مجلس است و آن‌ها هستند که تعیین می‌کنند دولت با چه منشی اقتصاد کشور را در طول سال اداره کند. دولت نیز ابزارهای کارشناسی در اختیار داشته تا برنامه‌های اقتصادی را مبتنی بر توانایی‌ها، استعدادها و مطالباتی که در کشور وجود دارد ذیل منابع بالادستی بررسی کرده و لایحه بودجه را به مجلس ارائه کند.

وی با تاکید بر این‌که «مجلس باید نظر کلی دولت را در مورد وضعیت اقتصادی که در سند بودجه بازتاب داده شده پذیرا باشد» اظهار کرد: با توجه به حساسیت وضعیت اقتصادی کشور در سال آینده لازم است بین دولت و مجلس هماهنگی کامل وجود داشته باشد. همچنین با توجه به اینکه ممکن است احتمالا در این راستا فشارهایی به مردم وارد شود باید به گونه‌ای مدیریت شود که جامعه به خصوص اقشار آسیب‌پذیر و طبقاتی که وضعیت معیشتی دشواری دارند دچار رنج و سختی نشوند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب وجود ضمانت اجرایی در تصویب قانون بودجه را یک ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: تا جایی که امکان دارد باید رقم بودجه واقعی باشد و از به وجود آمدن کسری بودجه در سال 94 پرهیز شود چرا که کسری بودجه بلافاصله به تورم تبدیل می‌شود و بار آن را باید اقشار کم‌درآمد جامعه بکشند.

شریعتی در ادامه همکاری بیش از پیش مجلس و دولت در موضوع بودجه را باعث استحکام روابط این دو قوه دانست و گفت: در حال حاضر که با فشارهای بین‌المللی مواجه هستیم و منابع موجود و مطالبات مردم نیز قابل توجه است هیچ توجیه و دلیلی برای ایجاد اختلاف و سیاسی‌کاری میان دو قوه مجریه و مقننه نیست.

وی افزود: همه عقلا و دلسوزان نظام و کشور تاکید دارند که قوای مقننه و مجریه باید با هم هماهنگ باشند و هر کدام با کار کارشناسی که انجام می‌دهند در جهت اهداف اعلام شده برای دولت و نظام هماهنگی‌های خود را به پیش ببرند. در این راستا به ویژه روسای قوای مجریه و مقننه و نمایندگان مجلس و وزرا باید با یک نگاه هدفمند روابط خود را شکل دهند و از موقعیت‌هایی که در اختیارشان است برای اهداف جناحی و سیاسی خود بهره نگیرند.

انتهای پیام

کد N735108