ادامه مذاکرات عادی سازی روابط آمریکا - کوبا

سیاسی

وزیر خارجه کوبا در راستای عادی سازی مناسبات هاوانا با واشنگتن با شماری از قانونگذاران آمریکایی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، «برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا شب گذشته با شماری از اعضای کنگره آمریکا از جمله «نانسی پلوسی» از رهبران فراکسیون دمکرات مجلس نمایندگان و همکاران وی دیدار کرد. این دیدار در ادامه مذاکرات مقامات دو کشور برای عادی سازی روابط انجام می گیرد.

بنا بر اعلام وزارت خارجه کوبا در این دیدار دو طرف در چاچوب مسائل مربوط به روابط دو جانبه از جمله از سرگیری روابط دیپلماتیک، بازگشایی سفارتخانه ها و نیز بحث های مطرح در کنگره آمریکا برای لغو تحریم های ضد کوبا مورد بررسی قرار گرفته است.

بر این اساس «جوزفینا ویدال» مسئول امور ایالات متحده در وزارت خارجه کوبا نیز از جمله حاضرین در این دیدار بوده است. وی که رهبری هیئت کوبایی شرکت کننده در نخستین دور بهبود مناسبات دو کشور در ماه ژانویه را عهده دار بود قرار است این هیئت را همچنین در مذاکرات برنامه ریزی شده برای بیست و هفتم فوریه (هشتم اسفند) رهبری کند.

روز سه شنبه دفتر «نانسی پلوسی» با انتشار بیانیه ای از سفر وی به کوبا و بحث با مقامات این کشور بر سر بهبود مناسبات دو جانبه به ویژه در بخش های کشاورزی و تجارت خبر داده بود. نمایندگان کنگره در سفر خود قرار است با شماری از مقامات سیاسی و دینی کوبا دیدار کنند.