انتقاد ترکیه از مواضع لیبی در قبال آنکارا

سیاسی

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه از مواضع اخیر نخست وزیر لیبی علیه آنکار و متهم کردن آن به مداخله در امور داخلی‌اش انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از سایت المصریون، تانجو بیلگیچ، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه عنوان داشت که ترکیه از مسئولان دولت موقت لیبی می‌خواهد تا مواضع "غیر مسئولانه" خود را بازنگری کند و آنکارا انتظار دارد مسئولان این کشور از مطرح کردن سخنان "خصمانه و بی اساس" اجتناب کنند.

وی در خصوص اتهامات اخیر مطرح شده از سوی عبدالله الثنی، نخست وزیر لیبی در خصوص مداخله ترکیه در امور داخلی این کشور واحتمال اخراج شرکت‌های ترکیه از خاک لیبی تاکید کرد: آنکارا به لیبی نسبت به مطرح کردن این گونه اتهامات بی اساس علیه ملتش و شرکت‌های وابسته به آن هشدار می‌دهد و این اقدامات در چارچوب یک هجمه مغرضانه علیه ترکیه در منطقه صورت می‌گیرد.

بیلگیچ تاکید کرد: احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه از رئیس پارلمان لیبی خواسته تا به ترکیه سفر کند تا در این سفر جدیدترین تحولات لیبی مورد بررسی قرار گرفته و ترکیه از هیچ کمکی برای تحقق صلح دریغ نمی‌کند و این سفر هنوز انجام نشده است.

وی در ادامه افزود:اگر این مواضع تغییر نکند ترکیه مجبور می‌شود تدابیر لازم در زمینه اتخاذ کند ما از روند بازسازی لیبی همواره حمایت کرده‌ایم و این سخنان نخست وزیر لیبی بیانگر نظر مردم این کشور نسبت به ترکیه نیست.

انتهای پیام

کد N734699