آمریکا: اروپا تل آویو را از مفاد مذاکرات آگاه نکند

وندی شرمن, مذاکرات هسته ای ایران, تل آویو, نتانیاهو

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از برخی مسئولان اروپایی که در مذاکرات هسته‌ای با ایران شرکت داشتند نوشت: واشنگتن از آن ها خواسته است تل آویو را از اطلاعات مربوط به مذاکرات هسته ای آگاه نسازند.


به گزارش آفتاب به نقل از باشگاه خبرنگاران، آمریکا از کشورهای اروپایی خواسته است رژیم صهیونیستی را از مفاد مذاکرات هسته ای با ایران آگاه نکنند.
 
 روزنامه نیویورک تایمز به نقل از برخی مسئولان اروپایی که در مذاکرات هسته‌ای با ایران شرکت داشتند نوشت: واشنگتن از آن ها خواسته است تل آویو را از اطلاعات مربوط به مذاکرات هسته ای آگاه نسازند.

یکی از مسوولان اروپایی گفت "وندی شرمن" که ریاست هیئت مذاکره کننده آمریکا را به عهده دارد به وی گفته است ضرورتی برای آگاه سازی صهیونیست ها از اطلاعات مربوط به مذاکرات هسته ای نمی بیند زیرا ممکن است تل آویو بکوشد در این راه سنگ اندازی کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز با اشاره به دیدارها و رایزنی های مستمر مقامات واشنگتن و تل آویو درباره گفت وگوهای هسته ای با ایران گفت: جان کری، وندی شرمن معاون وی و سوزان رایس مشاور امنیت ملی آمریکا در تماس دایم با مقامات رژیم صهیونیستی هستند .
جنیفر ساکی در عین حال بدون اشاره به زمان مشخصی گفت: آمریکا مدتهاست از دادن همه اطلاعات گفت وگوهای هسته ای به  تل آویو خودداری می کند و جزییات محرمانه گفت وگوها در پشت درهای بسته باقی می ماند. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در عین حال گفت: ما به صهیونیست ها درباره حفظ منافع امنیتی آنها در گفت وگوها با ایران اطمینان می دهیم.

http://www.irinn.ir/sitefiles/13931130/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C/%D9%85%D8%B0%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87%20%D8%A7%DB%8C.jpg
 
این اظهارات در حالی بیان می شود که قرار است از فردا دور دیگری از مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا در ژنو آغاز شود. 
به گفته عراقچی عضو ارشد مذاکره کننده کشورمان این گفت وگوها فردا و پس فردا در سطح معاونان وزیران امور خارجه برگزار می شود و روزهای یکشنبه و دوشنبه هم محمد جواد ظریف و جان کری به گفت وگوها ملحق خواهند شد .
عراقچی احتمال داد: پس از روز چهارم گفت وگوها در سطح مقامات 1+5 پیگیری شود.
کد N734557