لاریجانی: ایجاد شغل و رشد کشور با توسعه صادرات فراهم می‌شود

علي لاريجاني

رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: در صورت حمایت مناسب از توسعه صادرات می‌توان زمینه ایجاد شغل و توسعه کشور را فراهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، علی لاریجانی رئیس روز پنجشنبه در دیدار با رئیس و معاونان سازمان دامپزشکی کل کشور در بیت پدری وی، با اشاره به اهمیت توجه مسئله بهداشت طیور و دام گفت: قطعا با حمایت از این حوزه می‌توان بخش اعظمی از تولید دام، طیور و آبزیان را به خارج از کشور صادر کرد.

وی با بیان اینکه صادرات محصولات یکی از محورها اصلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، افزود: در شرایط کنونی ظرفیت بسیار بالایی برای تولید و سپس صادرات این محصولات در کشور وجود دارد از این رو در صورت حمایت مناسب ضمن صادرات این محصولات می‌توان زمینه ایجاد شغل و توسعه کشور را فراهم کرد.

لاریجانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای صادرات محصولات دامی و طیوری به کشور روسیه تصریح کرد: در شرایط کنونی بازار این کشور ظرفیت‌های بسیار خوبی برای ایران فراهم کرده که قطعا مسئولان مربوطه باید اقدامات لازم را در این حوزه انجام دهند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در صورت برنامه‌ریزی مناسب و ارائه این برنامه‌ها به مجلس از سوی دامپزشکی برای توسعه صادرات، نمایندگان اقدامات حمایتی‌ را در این حوزه صورت می‌دهند، گفت: قطعا برای رونق صادرات غیر نفتی باید از این بخش‌ها حمایت کرد.

در این دیدار همچنین خلج رئیس سازمان دامپزشکی کل کشور با اشاره به ضرورت توجه به حوزه دامداری صنعتی و دامداری روستایی گفت: یکی از محورهای حمایت تامین نهاده و اقدامات بهداشتی و درمانی در حوزه دام و طیور است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی 90 درصد واکسن مرتبط با دام و حدود 40 درصد واکسن طیور در داخل تولید می‌شود، اما برای واردات برخی واکسن‌ها نیازی به تامین اعتبار داریم.

خلج افزود: در شرایط کنونی در تمام کشورهای در حال توسعه ارائه خدمات بهداشتی در حوزه دام رایگان است، از این رو باید در کشور ما نیز حمایت‌های لازم در این حوزه صورت گیرد.

رئیس مجلس پیش از این با مسئولان اجرایی پروژه فرودگاه شهر قم نیز دیدار کرد و با استماع و مشکلات اجرایی پیرامون پروژه فرودگاه شهر قم برخی مسائل پیرامون این پروژه را مورد بررسی قرار داد.

انتهای پیام
کد N734522