معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد:

در حال حاضر در تهران 560 مسجد نماز جماعت صبح را اقامه می‌کنند

معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: در حال حاضر در تهران 560 مسجد نماز جماعت صبح را اقامه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین حمید آقایی صبح امروز در همایش پرچمداران بهشت که در سالن الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای ارج نهادن به نماز صبح برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر 560 مسجد نماز صبح را اقامه می‌کنند. در دو سال گذشته با احتساب مساجد البرز 700 مسجد نماز صبح را اقامه می‌کردند که اکنون این عدد به 900 مسجد رسیده است.

معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد ادامه داد: در کل 2500 مسجد داریم که نماز جماعت‌ها در آن برگزار می‌شود و این برگزاری نماز جماعت ها بشارت دهنده این است که می‌توانیم کاری کنیم که نماز صبح هم به همین شکوه نمازهای عصر و عشاء برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: برپایی این جلسه نقطه آغازی است که به نماز صبح اهمیت بدهیم و کاری کنیم که فرهنگ برپایی نماز صبح اجرا شود. رسانه‌های ملی و سایر رسانه‌ها می‌توانند از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه استفاده کنند و کاری کنند که نماز صبح در بیشتر مساجد برپا شود. ما باید کاری کنیم که این مساجد به 1500 مسجد برسد و تولیدات فرهنگی و رسانه‌ای می‌تواند به ما کمک زیادی کند.

معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد یادآور شد: در برخی از مساجد برای اینکه مردم به سمت نماز صبح بروند جلسات قرآنی، نهج‌البلاغه و برخی دروس حوزه‌های علمیه تدریس می‌شود که افراد زیادی از مسافت‌های طولانی برای اقامه نماز صبح در این مساجد حاضر می‌شوند.

وی در پایان گفت: برای ترویج نماز صبح در مساجد باید به حوزه خادمین هم توجه کنیم. ما در دهم اسفند ماه در مصلای تهران از دو هزار نفر از خادمین برجسته مساجد تقدیر می‌کنیم. همچنین تا پایان امسال همایش ستارگان جاوید و همایش بزرگداشت مفاخر ائمه جماعات را برگزار می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N734473