قرائتی: حتی حرف‏‌های ناپسند را هم باید با هنرمندی بیان کرد

قرائتي

یک مفسر قرآن، بر مقابله مبلغان با هجمه‌های ارتباطی و رسانه‌ای دشمن تأکید کرد و گفت: در دورانی که هجمه‌های ارتباطی دشمن در دنیا بسیار زیاد است، غفلت مبلغان و مشغول بودن مختص به درس جایز نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در پنجمین جلسه دوره آموزشی انتقال تجارب تبلیغی در سالن همایش مدرسه علمیه فیضیه، به تبیین هنر منبرداری در تبلیغ پرداخت و اظهار کرد: مبلغان برای تبلیغ بدون هیچ دعوتی تلاش کنند و کسی که در خانه نشسته و دعوتش می‏‌کنند تا بدون هیچ تلاشی و با راحتی کامل به تبلیغ برود شامل دعای خداوند نمی‏‌شود.

وی خاطرنشان کرد: غافل بودن مبلغان و مشغول بودن مختص به درس در این زمان که هجمه‏‌های ارتباطی در دنیا زیاد است جایز نیست، باید به امر تبلیغ اهتمام ورزید تا بتوان در مقابل هجمه‏‌های تبلیغات منفی مقابله کرد.

وی به بی‏‌استفاده ماندن برخی از دروس در حوزه اشاره کرد و گفت: در حوزه امروز درس‏‌هایی خوانده می‏‌شود که نه واجب است نه مستحب و نه مشکل فرد را حل می‏‌کند و نه مشکلی از جامعه و این علم بی‏‌فایده است. مبلغ باید در کلام خود مطابق با قرآن سخن بگوید و هر سخنی که گفته می‏‌شود به قرآن عرضه کند.

این استاد تفسیر با اشاره به اصول تبلیغ گفت: همان‌طور که فقه اصول دارد تبلیغ هم اصول دارد که باید اصول تبلیغ به درستی رعایت شود.

وی با اشاره به هنر سخن گفتن نیز خاطرنشان کرد: باید در سخن به گونه‏‌ای سخن گفت که حتی حرف‏‌های ناپسند را هم با هنرمندی بیان کرد تا موجب کج ذهنی مخاطب نشود.

انتهای پیام

کد N734436