ابراز نگرانی پوروشنکو از احتمال کودتا در شرق اوکراین

سیاسی

دبیر شورای امنیت و دفاع اوکراین گفت که هیات صلح سازمان‌ملل نه تنها باید از مناطق نسبتا آرام این کشور بازدید کند، بلکه باید بر مناطقی که همچنان درگیری‌هایی وجود دارد،نظارت کند.

رئیس‌جمهوری اوکراین امروز -پنجشنبه- از احتمال کودتا و برخورد با هیات صلح سازمان‌ ملل متحد در شرق این کشور ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پرنسالاتینا، «پترو پوروشنکو» روز گذشته موافقت شورای امنیت اوکراین را با درخواست از سازمان‌ ملل مبنی بر اعزام یک هیات صلح برای بازدید از شرق این کشور اعلام کرده بود.

«الکساندر تورچینوف» دبیر شورای امنیت و دفاع اوکراین گفت که هیات صلح سازمان‌ ملل نه تنها باید از مناطق نسبتا آرام این کشور بازدید کند، بلکه باید بر مناطقی که همچنان درگیری‌هایی وجود دارد، نظارت کند.

وی افزود: «اعزام هیات صلح سازمان‌ ملل باعث می‌شود که روند صلح مورد نظارت قرار گیرد و از همه مهم‌تر مناطقی که آتش‌بس را نقض می‌کنند و همچنان به خشونت خود ادامه می‌دهند، مشخص شوند.»

«ایگور کوروتشنکو» تحلیل‌گر سیاسی اوکراین اخیرا در مصاحبه‌ای تلویزیونی درباره احتمال اعتراض‌ها در «کی‌یف» و برخی حزب‌های وابسته به مناطقی که خارج از کنترل دولت اوکراین عمل می‌کنند، هشدار داده بود.

کد N734350