اعلام آمادگی طالبان افغانستان برای مذاکره با کابل

افغانستان

مقام‌های دیپلماتیک و نظامی عالی‌رتبه پاکستانی اعلام کردند که رهبری طالبان افغانستان برای شرکت در مذاکرات صلح با دولت کابل در ماه آینده اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، البته تاکنون نشستی میان طرفین برگزار نشده و تلاش‌های قبلی نیز برای دستیابی به توافقی جهت پایان دادن به درگیری‌ها از سال 2001 بدین سو بی‌ثمر باقی مانده است.

در عین حال برگزاری رویترز گزارش داد در حال حاضر بارقه‌هایی از امید به دنبال به قدرت رسیدن اشرف غنی در افغانستان برای تحقق امکان پیشبرد مذاکرات صلح میان دولت کابل و شبه‌نظامیان طالبان در این کشور وجود دارد.

راحیل شریف، رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان به تازگی به اشرف غنی گفته است که طالبان افغانستان برای آغاز مذاکرات در ماه مارس اعلام آمادگی کرده است.

یک مقام ارشد نظامی پاکستانی که خواست نامش فاش نشود، اظهار کرد: اعضای طالبان افغانستان برای برگزاری نشست ابراز تمایل کرده‌اند و انتظار می‌رود در ماه مارس پیشرفت‌هایی حاصل آید اما تحقق این امر آسان نخواهد بود.

دیپلمات‌های ارشد پاکستانی نیز این مساله را تایید کرده‌اند که احتمال برگزاری نشست‌هایی میان دولت کابل و طالبان وجود دارد.

انتهای پیام

کد N734337