۰

ملاقات قائم مقام وزارت خارجه با وزیر انرژی قبرس

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

دکتر یورگو لاکوتریپیس، وزیر انرژی، بازرگانی، صنعت و گردشگری قبرس بعد از ظهر امروز با مرتضی سرمدی، قائم مقام وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قائم مقام وزارت امور خارجه در این دیدار با اشاره به روابط دو جانبه مثبت بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قبرس خاطرنشان کرد: هر دو کشور، همسایگان خاورمیانه‌یی یکدیگر هستیم و دارای منافع مشترک در این منطقه هستیم.

در ادامه سرمدی ضمن تشریح روند مذاکرات هسته‌ای کشورهای 1+5 با جمهوری اسلامی اظهار کرد: مشکل جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات با شفافیت و صداقت ورود کرده و عمل می‌کند.

قائم مقام وزارت امور خارجه ضمن تقدیر از نقش مثبت قبرس در مبارزه با تروریسم و افراطی گرایی در اتحادیه اروپایی، اقدامات تروریستی و افراطی گرایی را که در یک دهه اخیر به اوج خود رسیده است، غیرانسانی دانست.

دکتر یورگو لاکوتریپیس وزیر انرژی، بازرگانی، صنعت و گردشگری قبرس نیز در این دیدار اظهار کرد: اتحادیه اروپایی باید نوع دیدگاه و نظر خود را نسبت به ایران تغییر دهد و روابط را بر اساس منافع مشترک دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران ترسیم کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.