بایدن: نیروی نظامی به تنهایی نمی‌تواند با تهدید افراط‌گرایی مقابله کند

آمريكا,داعش

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان نشست مبارزه با افراطگری کاخ سفید گفت، ایالات متحده باید اطمینان حاصل کند که مهاجران به طور کامل در تار و پود جامعه آمریکا وارد شده‌اند تا از ظهور و ریشه‌ گرفتن ایدئولوژی‌های افراطی پیشگیری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع مقام‌های منتخب محلی، رهبران جوامع و چهره‌های مذهبی در کاخ سفید گفت که وضعیت آمریکا در برابر اروپا بسیار بهتر است و وی این را مرهون سابقه همبستگی موفقیت‌آمیز فرهنگی در کشورش می‌داند.

وی با بیان اینکه جوامع باید در مقابل افراطگری، "جایگزین مثبتی" را به مهاجران ارائه کنند، هشدار داد که نیروی نظامی به تنهایی نمی‌تواند با این تهدید مقابله کند.

حملات تروریستی فرانسه، بلژیک و دانمارک موجب شده است که رهبران اروپایی این حس را دریافت کنند که کشورهایشان در برابر هر نوع ایدئولوژی افراطی از سوی گروه تروریستی داعش آسیب‌پذیر است؛ این در حالی است که عمده فعالیت چنین گروه‌های تروریستی در خاورمیانه و شمال آفریقاست.

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، امنیت ملی از یک حس اجتماعی جریان می‌گیرد و مهم‌ترین درسی که آمریکا می‌تواند بیاموزد این است که "ظرفیت‌های داخلی" بسیار مهم هستند.

کاخ سفید از کنفرانس سه‌روزه واشنگتن برای نشان دادن فوریت چالش رو به افزایش تروریسم داخلی و هشدار درباره افراطی‌گری و نیز جذب نیروهای شبه‌نظامی استفاده کرد. این در حالی است که دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا تلاش می‌کند تا استراتژی خود را برای مقابله با گروه‌های افراطگری از جمله داعش با واقعیت‌های موجود در لیبی، یمن و سایر مناطق درگیر خاورمیانه تطبیق دهد.

باراک اوباما امروز (چهارشنبه) در نشست کاخ سفید سخنرانی می‌کند و روز پنج‌شنبه نیز در وزارت امور خارجه آمریکا در جمع نمایندگان حدود 60 کشور به سخنرانی خواهد پرداخت. انتظار می‌رود که انگلیس، مصر، اردن، امارات، کویت و فرانسه شرکت کنند.

انتهای پیام

کد N733946