آملی لاریجانی پیش از ترک خرم‌آباد خبر داد:

استفاده از اموال توقیفی مفسدان اقتصادی برای اشتغال‌زایی

سیاست داخلی

این سفر از جهتی برای من خاص بود چرا که بعد از ۲۵ سال٬ رییس قوه قضاییه به این استان سفر می‌کرد و برای ما افتخار بود

رییس قوه قضاییه مهم‌ترین هدف سفر خود را بررسی وضعیت دستگاه قضایی در استان لرستان عنوان کرد و گفت: در جلسه‌ای که با مسئولان عالی قضایی داشتیم از جهات مختلف این مسایل را بررسی و تصمیم‌های خوبی اتخاذ شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا٬ آیت‌آلله آملی لاریجانی در تشریح دستاوردهای سفر خود به استان لرستان٬ پیش از ترک این استان در جمع خبرنگاران گفت: این سفر از جهتی برای من خاص بود چرا که بعد از ۲۵ سال٬ رییس قوه قضاییه به این استان سفر می‌کرد و برای ما افتخار بود که خدمت مردم عزیز، شهیدپرور و ولایتمدار استان لرستان برسیم.

وی مهم‌ترین هدف سفر خود را بررسی وضعیت دستگاه قضایی در استان لرستان عنوان کرد و گفت: در جلسه‌ای که با مسئولان عالی قضایی داشتیم از جهات مختلف این مسایل را بررسی کردیم و تصمیم‌های خوبی اتخاذ شد.

آملی لاریجانی افزود: در این جلسه استاندار لرستان نیز حضور داشت که قول‌های مساعدی به ما دادند.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: در خصوص نیازهایی که مطرح شد٬ قرار شد در حد توان آن را تامین کنیم. نسبت به وضعیت سازمان‌های تابعه نیز تصمیمات خوبی گرفته شد و قرار شد در برخی جا‌ها٬ امکانات تجهیز و در برخی نیز جا‌ها راه اندازی شود.

از تصمیماتی که در جلسه امروز گرفته شد و آقای پورمحمدی نیز در آن دخیل بودند٬ این بود که اموال توقیفی مفسدان اقتصادی که در این استان وجود دارد٬ در اولین وقت برای اشتغال‌زایی مورد استفاده قرار گیرد. این اموال سه کارخانه بزرگ هست. آن طور گفته شده ۹۵ درصد آن تکمیل بوده و با راه‌اندازی آن٬ موجبات اشتغال حدود ۳ الی ۴ هزار نفر خواهد شد.

وی ادامه داد: مطمئن هستم رفع این کاستی‌ها و نواقص٬ وضعیت قابل توجهی را در استان ایجاد خواهد کرد.

آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به سفر مسئولان قضایی به شهرستان‌های استان گفت: این اقدام برای ارتباط مستقیم با مردم شهرستان‌ها و شنیدن مشکلات قضایی آنها و نیز سازمان‌های تابعه قضایی بود٬ که این موارد دسته‌بندی و منتشر شده و مواردی که مربوط به ما می‌شود٬ سعی بر رفع آن خواهیم داشت.

کد N733934