موحدی کرمانی:

اصولگرایان برای حفظ وحدت کوتاه بیایند

موحدي‌كرماني

یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: باید در مقابل هر گناهی واکنش نشان دهیم و تلاش کنیم که این فیلم‌های مبتذل و کنسرت‌های خطرناک ریشه‌کن شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، آیت الله موحدی کرمانی در اختتتامیه همایش جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: آنان که خود را پایبند اصول می‌دانند باید با هم متحد باشند، اگر اصولگرایان در برخی از موارد اختلاف دارند برای حفظ وحدت کوتاه بیایند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بر اساس قرآن مسئولان چهار وظیفه دارند، اظهار کرد: در قرآن بر برپایی نماز تاکید شده است؛ یعنی مسئولان تلاش کنند رابطه مردم با خدا خوب باشد، مردم از حکومت پاکی و حفظ نظام می‌خواهند و اجازه نمی‌دهند که کنسرت‌های خطرناک در این کشور برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه نهی از منکر هم بر عهده مردم و هم بر عهده حکومت است به دولت توصیه کرد که سعی کنید کتاب‌های مفید در اختیار مردم در نمایشگاه‌های کتاب قرار دهید و اجازه نشر هر کتابی را ندهید.

موحدی کرمانی به تاکید قرآن به دادن زکات اشاره و تصریح کرد: این به معنای این است که رابطه دولت‌ها با فقرا قوی باشد؛ به داد فقرا برسند و مشکل اقتصاد و معیشت مردم را حل کنند.

وی ادامه داد: باید حکومت مقتدرانه فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر را انجام دهد، می‌گویند که این شیوه مقابله با بی‌حجابی جواب نمی‌دهد؛ خوب شیوه‌ای را به کاربگیرید که به کار رود. رشوه، زیرمیزی و دادگاه‌های به ناحق را علاج کنید؛ اگر یک نماینده مجلس که کار نمی‌کند به او تذکر دهید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر حفظ وحدت از سوی اصولگرایان خاطرنشان کرد: اگر اصولگرایان در برخی از موارد اختلافی هم دارند به منظور حفظ وحدت کوتاه بیایند و با بینش و آگاهی مردم را راهنمایی کنند.

وی یادآور شد: در قبل از انقلاب در مسایل اقتصادی، روابط خارجی و فرهنگی خبری از اسلام نبود. امام (ره) فرمود که ما کاری نداریم که می‌خواهیم پیروز شویم یا نه، ما به دنبال انجام وظیفه مان هستیم و باید به وظیفه‌مان عمل کنیم.

موحدی کرمانی افزود: باید در مقابل هر گناهی واکنش نشان دهیم؛ باید تلاش کنیم که این فیلم‌های مبتذل و کنسرت‌های خطرناک ریشه‌کن شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید حضور گسترده در انتخابات داشته باشند و رای خوب بدهند و مسئول اصلح را در انتخابات مجلس انتخاب کنند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سخن امیرالمومنین مبنی بر اینکه «اگر اصول ضایع شود نشانه غروب است»، تصریح کرد: اگر در حکومت اسلامی اصول ضایع شد و ناصالحان در راس امور و صالحان منزوی شدند این نشانه افول است.

انتهای پیام

کد N733862