هلاکت نزدیک به 8000 داعشی به دست پیشمرگ‌ها از زمان حمله موصل

سیاسی

مسئولان اربیل با اشاره به کشته شدن بیش از 1000 غیر نظامی کرد به دست داعش در اقلیم کردستان، اعلام کردند که از ابتدای ورود اعضای این گروه تروریستی به موصل و مناطق کردنشین، پیشمرگ‌ها نزدیک به هشت هزار عضو داعش را به هلاکت رسانده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، سعید مموزینی، مسوول اطلاع رسانی حزب دموکرات کردستان در این باره گفت: از زمان ورود داعش به شهر موصل و آغاز درگیری‌ها میان ما و این گروه تروریستی در مناطق اطراف استان نینوا، 7823 داعشی به دست پیشمرگ‌ها به هلاکت رسیده‌اند.

وی تصریح کرد: حملات هوایی ائتلاف ضد داعش نیز در هلاکت تعداد زیادی از داعشی‌ها نقش داشته‌ است.

مموزینی با اشاره به اینکه مرکز رسانه‌ای حزب دموکرات کردستان آمار دقیقی از تعداد کشته‌های داعش در نبرد با پیشمرگ‌ها و بمباران‌های نیروهای ائتلاف به دست آورده است، گفت: 1033 شهروند نیز از زمان آغاز پیشروی داعش به سمت شمال و ورود این تروریست‌ها به موصل به دست این گروه کشته شده‌اند.

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق نیز پیش از این اعلام کرده بود که پیشمرگ‌ها تاکنون موفق شده‌اند 15 هزار کیلومتر مربع از مناطق تحت اشغال داعش در نینوا، کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه را از لوث وجود تروریست‌ها پاک کنند.

انتهای پیام

کد N733826