رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا:

هشت سال دفاع مقدس ملت ایران را آبدیده کرد

رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا گفت : هشت سال دفاع مقدس ملت ایران را آبدیده کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه خراسان، حجت‌الاسلام غلامرضا صفایی در جمع فرماندهان و کارکنان ارتش در منطقه شمال شرق کشور در مشهد با اشاره به آیاتی از سوره آل عمران اظهار کرد: پروردگار متعال از سه نوع جنگ در قرآن یاد می‌کند؛ نخست قطاع یا همان جنگ نظامی یا سخت است، دوم؛ تسمع یا شنیداری که اشاره به جنگ فرهنگی یا نرم دارد و سوم؛ اموال که اشاره به دارایی و جنگ اقتصادی دارد.

صفایی افزود: همچنین دو نوع دشمن که در قرآن معرفی می‌شود؛ اهل کتاب و مشرکان است که در دنیای امروز کسانی‌ که قصد به زانو در آوردن ایران اسلامی را دارند با مشاهده سردمداران غرب و شرق متوجه می‌شویم، شامل همین دو گروه معرفی شده از دیدگاه قرآن هستند.

وی با بیان راهکارهای مقابله با دشمن گفت: اشاره قرآن مجید به دو کلمه خاص « تصبروا و تتقوا» در برابر دشمنان است، لذا باید در برابر مشکلات صبر و مقاومت از خود نشان داده و تقوای الهی پیشه کنیم. رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس ما سبب آبدیده‌شدن ملت ایران شد و ما به خاطر وابستگی از موقعیتی که توانایی ساخت ساده‌ترین تجهیزات نظامی را نداشتیم امروز به خوداتکایی رسیده‌ایم.

انتهای پیام

کد N733760