با سخنرانی عارف،‌ سیدهادی خامنه‌ای، موسوی لاری و جلودارزاده؛

هفتمین کنگره حزب اراده ملت برگزار می شود

نشست خبری پیرامون برگزاری هفتمین کنگره حزب اراده ملت ایران برگزار و در آن از اینکه وزارت کشور از برگزاری این کنگره در تالار این وزارتخانه ممانعت به عمل آورد، گلایه شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد حکیمی پور دبیرکل حزب اراده ملت در این نشست با بیان اینکه ما قرارداد برگزاری کنگره را با وزارت کشور بسته بودیم، ضمن اینکه متن این قرارداد را به خبرنگاران حاضر نشان داد گفت: اگرچه چنین برخوردی در ما تاثیر ندارد اما ما به هرحال کنگره خود را برگزار می کنیم اما باید گفت که این نوع برخوردها در تشکل‌های نوپا اثرگذار خواهد بود.

وی افزود: ما تشکیلاتی هستیم که آمادگی و انعطاف لازم را داریم و با این مسائل منطقی برخورد می‌کنیم و تلاش داریم تا مشکلات و موانع اخلال جدی در روند کار ما ایجاد نکند.

وی در ادامه با بیان اینکه امیدواریم فعالیت‌های سیاسی و حزبی در کشور رونق بگیرد و هرچه زودتر مجمع عمومی خانه احزاب برگزار شود گفت:‌البته باید ببینیم که در ابتدا خود وزارت کشور می‌تواند موانع را کنار بزند یا خیر؟ در این راستا برای برگزاری کنگره ما در سالن وزارت کشور از سوی معاون سیاسی و مدیرکل سیاسی مشکلی وجود نداشت و حتی شنیدیم آقای وزیر هم تاکید بر برگزاری کنگره دارد اما واقعا باید پرسید که چه عواملی هستند که اجازه نمی‌دهند مراسم ما برگزار شود و چرا اگر شائبه‌ای بود آن را در زمان قبل از عقد قرارداد به ما اعلام نکردند.

وی تاکید کرد: ما امیدواریم که کنگره در محل اعلام شده برگزار شود. در غیر این‌صورت اگر وزارت کشور نتواند این ناهماهنگی کوچک را حل کند چطور می‌تواند مساله مهمی چون انتخابات را برگزار کند.

وی همچنین درباره تامین هزینه‌های احزاب خاصه تشکل متبوعش گفت: معتقدیم یکی از معیارهای جامعه توسعه یافته شفافیت عملکردها و پاسخگو بودن است و در عرصه سیاسی همه چیز باید شفاف باشد و اگر شفافیت نباشد فساد شروع می‌شود.

همچنین در این نشست علی شفاهی قائم مقام دبیرکل حزب اراده ملت با بیان اینکه رویکرد ما در انتخابات براساس رویکرد شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است گفت: تمام تلاش‌مان این است که جناح اصلاحات به صورت متحد در موضوع انتخابات فعالیت کند و ما خود در اجماع کامل با اصلاح طلبان عمل می‌کنیم.

وی نیز از ناهماهنگی‌های به وجود آمده از سوی وزارت کشور در موضوع در اختیار گذاشتن سالن برای برگزاری حزب اراده ملت انتقاد کرد و گفت: وزارت کشور متولی امر تحزب در کشور است و احزاب با هر نهادی مشکل پیدا کنند باید به وزارت کشور مراجعه کنند. چطور است که وزارت کشور در سالن این وزارتخانه جشن و کنسرت برگزار می کند اما آن جایی که نوبت ماهیت وجودی خود یعنی امر توسعه سیاسی در کشور می‌رسد این طور رفتار می‌کند.

شفاهی خاطرنشان کرد: بیشتر از اینکه این نوع برخوردها به فعالیت حزب ما لطمه بزند به حیثیت و اعتبار دولت در نزد افکار عمومی لطمه خواهد زد.

حسن رنجبر دبیر اجرایی هفتمین کنگره حزب اراده دولت اعلام کرد: در بخش اول کنگره که روز جمعه پس فردا از ساعت 9 صبح برگزار می‌شود آقایان عارف، موسوی لاری، جلودارزاده و سید هادی خامنه‌ای سخنرانی خواهند کرد و در بخش دوم موضوع مربوط به انتخابات شورای مرکزی و بازرسین دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: حزب اراده ملت ایران حزبی فراگیر و کشوری است و تقریبا در تمام استان‌ها فعال است.

انتهای پیام

کد N733742