اشغال کارخانه اسلحه سازی در انگلیس توسط فعالان حامی فلسطین

یک کارخانه اسلحه سازی در جنوب شرق انگلیس طی اعتراض فعالان مدنی به فروش سلاح‌های این کارخانه به اسرائیل و افغانستان به تصرف معترضان درآمد. معترضان معتقد بودند این کارخانه با فروش سلاح به اسرائیل در "فاجعه غزه" نقش داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، فعالان مدنی انگلیس با حمل پلاکاردهایی مبنی بر "مسلح کردن اسرائیل را متوقف کنید" به پشت بام این کارخانه رسیدند.

این کارخانه سیستم دوربین‌های دارای فن آوری‌های پیشرفته را که در پهپادهای مستقر در اسرائیل و افغانستان وجود دارد تولید کرده است.

در همین حال بنا به تحقیقات یک اندیشکده انگلیس از پهپادهای کارخانه البیت طی تابستان سال گذشته توسط اسرائیل برای کشتن غیرنظامیان در غزه استفاده شده است.

در گزارش این اندیشکده اشاره شده است، با وجود اینکه تولیدات این کارخانه سالانه در جنگ‌های بسیاری باعث مرگ هزاران نفر می‌شود اما رشد سرمایه این کارخانه غیرقابل انکار است. گفته می‌شود این کارخانه در حال حاضر سفارشاتی به ارزش 6 میلیارد دلار است.

کارخانه البیت سیستم بزرگترین تولید کننده پهپاد در جهان است و حدود 85 درصد هواپیماهای بدون سرنشین وزارت جنگ اسرائیل را تامین می‌کند.

گفته می‌شود این اعتراضات به خشونت کشیده نشده و تاکنون در این رابطه کسی بازداشت نشده است.

انتهای پیام

کد N733351