یک عضو کمیسیون اقتصادی:

الگوی مصرف در کشور نیاز به اصلاح دارد

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر نقش مردم در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی، گفت: الگوی مصرف در کشور ما باید اصلاح شود.

محمد حسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص نقش مردم و تشکل‌های مردمی در اقتصاد مقاومتی، گفت: درست است که فعالیت‌های اقتصادی مربوط به حاکمیت است اما قسمت عمده اقتصاد مقاومتی به مردم برمی‌گردد چرا که اجرای سیاست‌های آن باید توسط بخش خصوصی و مردم انجام گیرد.

وی ادامه داد: وقتی صحبت از اصلاح الگوی مصرف می‌شود بحث کاملا به آحاد مردم مربوط می‌شود و ‌آنها هستند که باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در زندگی خود عملی کنند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند با تولید و مصرف داخلی کشور را از محصولات خارجی بی‌نیاز کنند و جلوی وابستگی اقتصادی کشورمان را بگیرند.

حسن‌نژاد در ادامه گفت: نکته قابل توجه این است که تشکل‌های مردم نهاد می‌توانند در فرهنگ‌سازی به خصوص اصلاح الگوی مصرف تأثیرگذار باشند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر این‌که الگوی مصرف در کشور ما نیاز به اصلاح دارد، تصریح کرد: در حال حاضر مصرف آب یا برق در کشور ما چند برابر میانگین دنیا است که چنین فرهنگ مصرفی با اهرم زور یا قانون اصلاح‌پذیر نیست و نهادهای فرهنگی همچون مساجد، مدارس،‌رسانه‌ها و بخصوص صداوسیما باید در اصلاح این فرهنگ مصرفی تلاش کند.

انتهای پیام

کد N733229