رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور :

منتظر تصویب نظام جامع انتخاباتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستیم

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور با اشاره به طرحهای مطالعاتی گفت: این مرکز به عنوان مرکز نخبگی و علمی وزارت کشور عمل می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اصغر افتخاری در نشست خبری مشترک خود باسخنگوی وزارت کشور که صبح امروز برگزار شد، با بیان این که 68 دوره آموزش مختلف با حضور فرمانداران سراسر کشور تا کنون توسط مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور برگزار شده است، گفت: پیش نویس لایحه فعالیت احزاب تهیه و به تایید وزیر کشور رسیده و به دولت و مجلس فرستاده شده است.

وی در ادامه افزود:‌در این پیش نویس دغدغه‌ی فعالان حزبی مورد توجه قرار گرفته است. این لایحه با همکاری احزاب تهیه شده و به پیشنهادات آنها توجه شده است.

افتخاری همچنین با بیان این‌که طرح پیشنهادی برای فعال شدن انه احزاب تهیه شده اظهار کرد: برای تهیه این پیشنهاد از نظرات کارشناسی مختلفی استفاده شده است. اکنون وزیر کشور این طرح را تایید کرده و این طرح به حوزه معاونت سیاسی وزارت کشور ارسال شده است. برخی از احزاب بعد ازتعطیلی خانه احزاب به اسنادخود دسترسی نداشتند که خوشبختانه با همکاری وزیر کشور این اسناد در اختیار احزاب قرار گرفت.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در ادامه افزود:‌ برای تحقق برنامه‌های وزارت کشور باید سند چشم انداز وزارت کشور تهیه می‌شد. اکنون پیش نویس این سند تهیه شده و امیدواریم در سال 94 رونمایی شود. این سند می تواند مبنای فعالیت وزارت کشور قرار گیرد.

افتخاری همچنین با بیان این‌که همایش ملی الگوی توسعه پایدار و متوازن منطقه‌ای در سال 94 برگزار می‌شود گفت: وزیر کشور تاکید دارد توسعه باید به صورت پایدار و متوازن پیش رود به همین منظور ما این همایش را با حضور وزرای مرتبط با موضوع توسعه برگزار می‌کنیم. البته نشست‌های اولیه این همایش در اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی در پایان درباره‌ی طرح نظام جامع انتخاباتی گفت: بررسی این طرح به مرکز مطالعات راهبردی و آموزشی وزارت کشور ابلاغ شده و دراین زمینه هم پیشنهاداتی مطرح شده اما هم زمان مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز وارد این موضوع شده است پس ما صبر کردیم تا این سیاست‌های کلان ابتدا در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شود تا ما بعد در قالب این سیاست‌ها به موضوع انتخابات بپردازیم. ما اکنون پیشنهادهای خود را به وزیر کشور داده‌ایم.

انتهای پیام

کد N733160