اذعان اوباما به توانمندی سایبری ایران

ايران,آمريكا,اوباما

رئیس‌جمهور آمریکا با اذعان به توان سایبری ایران، روسیه و چین، گفت: واشنگتن برای مقابله با حملات احتمالی سایبری این کشورها با آنها دائماً در حال رایزنی است.

رئیس‌جمهور آمریکا با اذعان به توان سایبری ایران، روسیه و چین، گفت: واشنگتن برای مقابله با حملات احتمالی سایبری این کشورها با آنها دائماً در حال رایزنی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه اینترنتی ری کد که یک پایگاه تخصصی در زمینه فناوری و رسانه به شمار می‌آید درباره توانمندی‌های سایبری آمریکا، گفت: ما ظرفیت‌های بزرگی در این زمینه داریم اما کشورهای دیگری نیز وجود دارند که از چنین ظرفیت بزرگی برخوردارند.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: اما آنچه اکنون باید انجام دهیم این است که به چند پروتکل بین‌المللی همانند پروتکل‌هایی که برای تسلیحات هسته‌ای وضع شده است دست پیدا کنیم تا قوانین و محدودیت‌های لازم در این زمینه را تعیین کند.

وی تصریح کرد: این قوانین می‌تواند به همه کمک کند به یک درک مشترک از رفتارهایی که باید در این زمینه داشته باشند برسند. در این میان ما نیز باید ظرفیت‌های مناسب برای دفاع از خود را داشته باشیم.

باراک اوباما در ادامه اذعان کرد: چین و روسیه توانایی‌های سایبری خوبی دارند. ایران نیز در این زمینه خوب است و همان‌گونه که با این کشورها در زمینه تسلیحات هسته‌ای وارد مذاکره شده‌ایم در خصوص توانایی‌های سایبری نیز به طور مرتب با آنها گفت‌وگو می‌کنیم.

رئیس جمهور آمریکا افزود: ما در این گفت‌وگوها به آنها نشان می‌دهیم که هدف هیچ یک از ما حمله سایبری نیست که نیازی به پاسخگویی داشته باشد. چنین حملاتی به نفع هیچ کس نیست.

اوباما در این گفت‌وگو از ارائه جزئیات درباره حملات سایبری آمریکا به تأسیسات هسته‌ای ایران و موارد مشابه سر باز زد و گفت: واضح است که من نمی‌توانم درباره جزئیات،‌ تأیید و یا رد این گزارشات حرفی بزنم.

انتهای پیام

کد N733038