توسعه همکاری‌های علمی و فناوری ایران و اردن

سیاسی

در پی دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در امان با وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی کشور اردن هاشمی طرفین بر توسعه همکاری های علمی، فناوری و همکاری‌های آموزشی فیمابین تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مجتبی فردوسی پور، سفیر کشورمان در اردن در دیدار با امین محمود، وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی پادشاهی اردن هاشمی ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون مهمترین مسائل مورد علاقه دو کشور از جمله مواضع مشترک ایران و اردن در قبال قضیه فلسطین و بحران‌های منطقه‌ای، با توجه به گسترش فعالیت تروریستی و جنایات ضد بشری در منطقه بر ضرورت همکاری‌های دو کشور به صورت دو جانبه، تاکید کردند.

در این نشست صمیمی امین محمود ضمن پذیرفتن دعوت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان برای دیدار رسمی از جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد که این سفر در اولین فرصت انجام شود.

در این دیدار سند همکاری‌های مورد توافق وزرای علوم دو کشور مورد بررسی و توافق مجدد قرار گرفته و با توجه به توانمندی‌ها و امکانات علمی موجود، بر لزوم تقویت همکاری‌های علمی، پژوهشی، تبادل استاد و دانشجو و همچنین انجام پروژه‌های مشترک در قالب کمیسیون مشترک دو کشور که مقدمات برگزاری آن فراهم گردیده است، تاکید گردید.

انتهای پیام

کد N732976