آب خضر:

راهپیمایی ۲۲ بهمن، بیعت چندین باره ملت با انقلاب بود

سیاسی

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تقدیر از شرکت و حضور همه اقشار ، آحاد و صنوف مختلف مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این اقدام را بیعت چندین باره آنان با آرمان های انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ادارۀ کل روابط عمومی و امور بین الملل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصغر آب خضر، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن اعلام تشکر و سپاس خود از حضور حماسی و بصیرتمند و به لحظۀ مردم شجاع ایران در آوردگاه یوم الله ۲۲ بهمن به برخی از پیام ها و پیامدها، آثار و برکات راهپیمایی باشکوه مردم و بیان برخی اقدامات انجام شده پرداخت.

آب خضر در این خصوص گفت: سی‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی در ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ برگزار شد که ملت ایران بار دیگر حماسه ای برتر از سالیان قبل و فراتر از انتظارها خلق کرد. 

وی انقلاب اسلامی ایران را از مهمترین و تأثیرگذارترین رویدادهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی قرون اخیر جهان دانست و گفت: ویژگی‌های ممتاز انقلاب اسلامی ایران و تفاوت این انقلاب به‌عنوان مردمی‌ترین انقلاب جهان معاصر با سایر انقلابی‌های بزرگ جهان را باید در خصلت‌های بنیادین و اهداف ارزشی و والای آن جستجو کرد.

آب خضر گفت: این‌‌ها همه حماسه بزرگ ملت ایران در پرتو انقلاب کبیر اسلامی به رهبری بنیانگذار آن حضرت امام خمینی(ره) و هدایت‌های پیامبرگونه آن عبد صالح خدا و خلف شایسته‌‌اش مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و لبیک رسای امت الهی و ملت بزرگ ایران به ندای انقلاب و رهبران الهی آن است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این طور ادامه داد: اینک در طلیعه‌ سی و هـفتــمین بهار آزادی و عزت و پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ پر فروغ و افتخارآفرین ملت بزرگ و غیور ایران، جبین شکر و جبهۀ خضوع و خشوع به درگاه حضرت حق می‌ساییم و از اینکه بار دیگر توفیق صدور موفقیت‌آمیز پیـام و صدای انقلاب اسلامی و حضور در شعاع انوار نهضت عظیم الهی– اسلامی امام راحل و ادامه مسیر در سایه ولایت مقام معظم رهبری مد ظله العالی را نصیب ما و ملت شجاع و انقلابی و آگاه ایران اسلامی کرد، خداوند سبحان را شاکر و سپاسگزاریم. 

وی اضافه کرد: بر اساس آمار برآوردهای اولیه کارشناسان وگزارشات رسیده از منابع مختلف و استان ها به این شورا ، حاکی از حضور پرنگ‌تر و باشکوه تر مردم در راهپیمایی امسال نسبت به سال های گذشته است.

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: حضور همه اقشار از پیر و جوان، زن و مرد، خرد و کلان آن هم در شرایطی که ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است، بزرگترین نعمت الهی است که باید همه ی عمر را برای آن شکر گزاری کرد و مسئولان نظام نیز بایستی قدردان این همه شور وشعور وصف ناپذیر و لحظه شناسی و درایت و بصیرت ملت فهیم و قهرمان ایران باشند. راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در حالی برگزار شد که بخش عمده‌ای از شعارهای این روز به مذاکرات هسته‌ای اختصاص و حمایت از تیم مذاکره کنندۀ ایران داشت.

آب خضر اعلام کرد: حضور اقشار مردم در یوم الله ۲۲ بهمن، رفراندومی برای تایید و تضمین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛ با بیان این که ؛ حضور مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن پیامدهای متعددی داشت، افزود: این راهپیمایی در درجه اول، بیعت مجدد آحاد ملت با آرمان‌های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بود.

وی با اشاره به این که مردم ما تاکید داشتند که سر سوزنی از حقوق هسته‌ای کوتاه نخواهند آمد، ادامه داد: بر ما واجب است از هر آنچه که مقام معظم رهبری به عنوان خطوط قرمز در مسائل هسته‌ای اعلام کرده باشند حمایت کنیم. عزت و استقلال برای کشور ما آن است ؛توافقی که موجب خدشه‌دار شدن آبرو و صلابت ایرانی می‌شود، نداشته باشیم.

آب خضر در ادامه با بیان این که راهپیمایی مردم ایران در ۲۲ بهمن در ابعاد منطقه‌یی و بین المللی نیز دارای پیامدهایی بود، تصریح کرد: در اطراف کشور خودمان رژیم‌هایی هستند که هیچ‌گونه رفراندوم و مردم سالاری و حق رأی و مشارکت جدی و مستقیم مردمی ندارند و به نظر بنده ، حضور مردم در یوم الله ۲۲ بهمن فقط یک راهپیمایی صرف نبود بلکه رفراندومی چند باره برای تایید و تضمین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

وی هم‌چنین خطاب به سران کشورهای منطقه گفت: باید با مردم بود و نه بر مردم و علیه مردم ، باید در دل مردم نفوذ کرد و نه با زور و اسلحه آنان را وادار به همراهی و حمایت کرد زیرا نمی‌توان با فشار کشوری را اداره کرد.
آب خضر گفت : ملت بزرگ و انقلابی ایران اسلامی بار دیگر عظمت و اقتدار خود را نمایش داد و دشمنان ، به ویژه استکبار جهانی را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت.

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: بزرگترین جشن ملی ما راهپیمایی ۲۲ بهمن است که دارای دو ویژگی است ؛ نخست آنکه فرهنگ راهپیمایی ریشه در جشن ملی ما دارد و از سویی نمادی از آینده انقلاب است از آن رو که مقصد نهایی انقلاب اسلامی حاکمیت اسلام و صلح و دوستی و عدالت در سراسر کره زمین است.

آب خضر با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم باشکوه ۲۲ بهمن، اظهار داشت: این مهم نشان می‌دهد انقلابی که با مردم آغاز شد و به مردم متکی است با مردم نیز ماندگار خواهد ‌شد.

وی با بیان اینکه ۲۲ بهمن ماه روز جشن تولد انقلاب است، افزود : مردم بار دیگر ثابت کردند پشتیبان انقلاب اسلامی ، جمهوری اسلامی ایران ، ولایت فقیه ورهبری هستند و همیشه در کنار انقلاب و نظام می‌مانند.

آب خضر با بیان اینکه ایستادگی و مقاومت در برابر جبهۀ سلطه و استکبار جهانی که دشمنان نظام و انقلاب و برخی از عوامل و مزدوران داخلی و خارجی آن ، از صدور اندیشه‌های آن ترسان و هراسانند ، یکی از آثار و برکات راهپیمایی ۲۲ بهمن است ، گفت: این حضور بیانگر وابستگی عمیق به انقلاب و عزم ملی در پاسخ به متجاوزان و زورگویان است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ؛ با اشاره به بارش باران و برف و سرمای شدید در بسیاری از استان های سراسر کشور ، از حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تقدیر کرده و بیان داشت : ملت بزرگ ایران همواره ثابت کردند که در سرما و گرما و حتی در شرایط جوی نامساعد، برف سنگین و باران شدید در یوم الله‌ ۲۲ بهمن ، همیشه حضور پرشور و نشاط داشته و پاسخ یاوه گویی های دشمنان را قاطعانه می دهند.

وی با اشاره به بازتاب های گسترده ، متنوع و متفاوت رسانه های خارجی با توجه به نوع مأموریت و جهان بینی و سیاست های کلان خود به مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۳ گفت : برخی از رسانه ها با نگاه واقع بینانه و درست ، با بهت و حیرت به راهپیمایی عظیم و میلیونی ۲۲ بهمن نگاه کرده و در بازتاب های خود عنوان کردند : با وجود تحریم های سخت و یکجانبه غرب علیه ملت و دولت ، مردم شجاع ایران همچنان سالگرد پیروزی خود را جشن می گیرند.

آب خضر در پایان؛ از مراجع عالیقدر تقلید و رؤسای محترم قوا و مسئولان عالی رتبۀ کشوری و لشکری ، اعضای محترم هئیات دولت و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ، به خصوص ریاست محترم جمهوری که با حضور و سخنرانی خود در جایگاه مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در میدان بزرگ آزادی ، پاسخی قاطع و روشن به زیاده خواهی های امریکا و استکبار دادند ؛ تقدیر و تشکر نموده و نیز همچنین از تمامی سازمان ها ، دستگاه ها ، نهادها و ارگان ها در سراسر کشور ، از تمامی ائمه محترم جمعه و جماعات ، علما و روحانیت معظم ، همۀ استانداران ، فرمانداران ، بخشداران و دهداران محترم به ویژه رسانه های جمعی و گروهی ، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که در امر اطلاع رسانی و آگاه سازی و تنویرافکار و بسیج عمومی گام های اساسی برداشتند ، و از تمامی وزارتخانه ها و دوایر دولتی و خصوصی ، شهرداری تهران و سازمانهای تابعه ، عوامل محترم راهنمایی و رانندگی ، پلیس راهور و ناجا ، سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ، آتش‌نشانی ، سازمان آب و برق ، اورژانس و عوامل انتظامی ، امنیتی ، هلال‌احمر، اورژانس ، انتقال خون ، ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ، ارتش ، سپاه و بسیج تشکر ویژه ای به عمل آورد.

به طور مثال خبرگزاری جیحان ترکیه نوشته بود ، صدها هزارتن از مردم ایران در راهپیمایی سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرکت کردند.
صدها هزارتن از مردم ایران در شهرهای مختلف درخیابانها حضور یافته اند و پرچم این کشور و پارچه نوشته هایی در دست دارند که تصاویر آیت الله خمینی بنیانگذار انقلاب و آیت الله علی خامنه رهبر معظم ایران بر روی آن نقش بسته است. مردم همچنین پارچه نوشته هایی با شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسراییلی در دست دارند و در حمایت از حق این کشور در برخورداری از فناوری هسته ای شعار می دهند.البته اگر چه آنها جمعیت میلیونی را چند صدهزار نفری عنوان کردند ، اما به این حقیقت اعتراف دارند.

و یا مثلاً ، رادیو فرانس اینتر France Inter اعلام کرد ؛ ایران پس از انقلاب به کشوری ضد امپریالیست تبدیل شد و در زمینه فناوری هسته‌ای طرحهای بزرگی دارد.این هم اعتراف رسانه ای ست.
این شبکه رادیویی فرانسه  در گزارشی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در پایگاه اینترنتی خود نوشت: یازده فوریه نقطه عطفی از نظرسیاسی در تاریخ ایران و جهان به شمار می‌رود. تا این تاریخ یعنی در زمان شاه، ایران کشوری پلیسی و طرفدار امریکا به شمار می رفت اما با به قدرت رسیدن (آیت الله) خمینی به کشوری ضد سرمایه داری و ضد امپریالیست تبدیل شد که طرحهای بزرگی در زمینه هسته‌ای دارد.

ویا پایگاه خبری الجریده گزارش جالبی منتشر کرده بود ؛ مردم ایران پس از ۳۶ سال و با وجود تحریمهای غرب، همچنان در جشنهای پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کردند.
مردم ایران با شورو اشتیاق دهه پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن گرفتند. درهمین حال درشب پیروزی انقلاب اسلامی ایران شهرهای این کشور شاهد فعالیتهای متنوع از جمله سردادن ندای الله اکبر بر بام خانه ها، به نشانه شادی و سرور پیروزی بود.

پایگاه اینترنتی لبنانی العهد اعلام کرد میلیون ها ایرانی مراسم سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در سراسر ایران آغاز کردند.
و یا شبکۀ الجزیره انگلیسی که شرایط خاص خبری دارد ،گفته بود : سخنان روحانی پاسخی به سخنان اوباما بود.
این شبکه دربازتاب مراسم سی و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران به سخنان حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران اشاره کرد و نوشت که رئیس‌جمهورایران به جهان گفت که فرصت توافق هسته ای را غنیمت شمرند.

رادیو ان‌ بی‌ سی آمریکا هم اعتراف جالبی داشت ؛ و اعلام کرده بود که ، علی رغم مذاکرات هسته‌ای همچنان شعار مرگ بر آمریکا وجود دارد.
این رادیوی خبری که در آمریکا شنوندگان زیادی دارد  در گزارشی درباره راهپیمایی ۲۲ بهمن گزارش داده بود  که علی رغم ادامه مذاکرات هسته‌ای و کاهش موقتی تحریم‌ها، همچنان شعار مرگ بر آمریکا در تجمعات خیابانی ایران وجود دارد.این رسانه آمریکایی با مهم خواندن راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران،‌ دلخوری خود را از شعار مرگ بر آمریکا نشان داد.

حتی بعضی رسانه های وابسته به رژیم جعلی و اشغالگر فلسطین از جمله  دیعوت‌آحارونوت نوشته بود : مردم ایران سالگرد پیروزی انقلاب را جشن گرفتند.
این روزنامه صهیونیستی در پوشش راهپیمایی گسترده ۲۲ بهمن نوشت که مردم ایران در سرتاسر این کشور سالگرد پیروزی انقلاب را جشن گرفتند. پوشش راهپیمایی گسترده مردم به مناسبت ۲۲ بهمن ماه همچنان ادامه دارد و روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز به پوشش این رویداد پرداخت.

خبرگزاری آلمان نیز گفته بود: میلیون‌ها نفر در راهپیمایی‌های تهران و شهرستان‌ها مشارکت کردند.
خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس نیز این چنین گزارش داده بود : مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن به تحریم‌های غرب اعتراض کردند.

این خبرگزاری آمریکایی در پوشش راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت که مردم در این راهپیمایی به تحریم‌های غرب علیه ایران به دلیل برنامه هسته‌ای اعتراض کردند.  خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارشی به پوشش راهپیمایی گسترده مردم ایران به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

این خبرگزاری تاکید کرده بود که تظاهرات گسترده مردم در حالی برگزاری می‌شود که دیپلمات‌های ایرانی در حال مذاکره با قدرت‌های جهانی درباره برنامه هسته‌ای خود است.
خبرگزاری بین المللی جی پلاس، نیز گزارش داده بود که راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال همچون سال های گذشته بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی از جمله این خبرگزاری بین المللی داشت.

خبر منتشره خبرگزاری شینهوا را دیدم که این چنین نوشته بود : صدها هزار ایرانی در شهرهای این کشور با در دست داشتن پرچم ایران و پارچه های بزرگ با تصاویر امام خمینی، بنیان گذار جمهوری اسلامی و آیت الله خامنه ای، رهبر ایران به خیابان ها آمدند.

حتی برخی رسانه‌های یمنی، نصب تصاویری از رهبر جنبش انصارالله یمن در خیابان‌های تهران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را بازتاب دادند. پس از آنکه در مسیرهای راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن (چهاشنبه) تصاویری از «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن، نصب شد، این موضوع را اتفاق بزرگ لقب داده و آن را بسرعت در رسانه‌های یمنی بازتاب دادند.

اصغر آب خضر اعلام کرد : این برای یک کشور و نظام بسیار مهم و ذی قیمت  است  که مردم انقلابی و انقلابیون آن به همراه نسل های بعد از انقلاب آن ، پرشور و با حرارت در سالگرد پیروزی انقلاب خود حضور پرشور و باشکوه و متحد و یکپارچه یافته و پس از ۳۶ سال ، سی و ششمین سال تولد انقلاب خود را در کنار مسئولین بلند پایۀ نظام خود جشن بگیرند