رئیس مرکز مطالعات راهبردی وزارت کشور خبر داد:

طرح اجرایی وزارت کشور برای فعال شدن خانه احزاب

سیاسی

اصغر افتخاری گفت: در راستای برنامه ریزی برای خانه احزاب یک طرح پیشنهادی- اجرایی برای فعال شدن این تشکل صنفی- سیاسی با استفاده از نظرات تخصصی از ستاد، حوزه نخبگی و فعالان حزبی تهیه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، در نشست خبری امروز سخنگوی وزارت کشور اصغر افتخاری، رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزشی این وزارتخانه نیز حضور داشت.

افتخاری طی سخنانی عنوان کرد: در راستای برنامه ریزی برای خانه احزاب این مرکز یک طرح پیشنهادی- اجرایی را برای فعال شدن این تشکل صنفی- سیاسی با استفاده از نظرات تخصصی از ستاد، حوزه نخبگی و فعالان حزبی تهیه کرد که این طرح به معاونت سیاسی ارسال شده و امیدواریم با اجرایی شدن این طرح شاهد فعالیت خانه احزاب باشیم.

همچنین افتخاری در مورد طرح جامع انتخاباتی مرکز مطالعات راهبردی و آموزشی وزارت کشور گفت: این طرح قبل از آنکه در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گیرد، کار مطالعاتی اش در این مرکز انجام شده بود، اما با توجه به اینکه این سیاست ها در مجمع تشخیص مصلحت مطرح شده است ما نیز نظرات و پیشنهاداتمان را که در جلسات مختلف به جمع بندی رسیده بودیم در قالب طرح پیشنهادی به وزیر کشور ارائه دادیم.

وی افزود: وزیر کشور و سخنگوی وزارت کشور در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور دارند و اگر صلاح بدانند طرح پیشنهادی ما را در مجمع مطرح خواهند کرد.

در همین راستا، امیری نیز اضافه کرد: سیاست های کلی انتخابات قبل از آنکه در دستور کار مجمع قرار گیرد، کار مقدماتی اش در وزارت کشور شروع شده بود، اما ما یک سلسله مراتب قانونی داریم لذا پس از آنکه سیاست های جامع انتخاباتی در مجمع تهیه و به تایید مقام معظم رهبری رسید، سپس ما نیز بر اساس آن سیاست ها پیش‌نویس لایحه نظام جامع انتخاباتی را تهیه و به دولت ارائه خواهیم داد.