ارتش آمریکا تجهیزات و اطلاعات برای جنگ با بوکوحرام ارائه می‌کند

فرمانده عملیات‌های نیروهای ویژه آمریکایی در آفریقا گفت، ارتش آمریکا تجهیزات ارتباطی و اطلاعاتی را با متحدان آفریقایی خود به اشتراک می‌گذارد تا آنها بتوانند در جنگ علیه بوکوحرام از آن استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، فرماندهان ارتش غرب آفریقا همواره گلایه می‌کنند که عملیات‌های بین‌مرزی علیه گروه‌های شبه‌نظامی از جمله القاعد در مالی و بوکوحرام در نیجریه به دلیل عدم وجود تجهیزات ارتباطی سازگار متوقف می‌شود و همین امر تبادل اطلاعات و هماهنگی را دشوار می‌کند.

ژنرال "جیمز لیندر"، فرمانده عملیات‌های نیروهای ویژه آمریکایی در آفریقا گفت در بخشی از رزمایش‌های ضدتروریستی در چاد، آمریکا فناوری‌ای را معرفی می‌کند که به شرکای آفریقایی اجازه برقراری ارتباط از طریق تلفن همراه، رادیو و کامپیوتر را می‌دهد.

سیستم ریوس (RIOS) به سربازان اجازه می‌دهد که تصاویری از مناطق دورافتاده در ساحل (SAHEL) را فوراً به اتاق فرماندهی مرکزی ارسال کنند و با این کار محل دقیق سرباز نیز مشخص می‌شود.

شبه‌نظامیان تروریست بوکوحرام به طور تقریبی 10 هزار تن را در سال گذشته در نیجریه کشته‌اند.

روز سه‌شنبه ابوبکر شیکاو، رهبر این گروه در پیامی ویدیویی تهدید کرد که انتخابات آتی نیجریه را مختل خواهد کرد. وی همچنین مسئولیت حمله‌ای را در شهر گومبه در شمال شرقی نیجریه که روز شنبه رخ داد، بر عهده گرفت.

انتهای پیام

کد N732880