هیات نمایندگان دموکرات آمریکا وارد كوبا شد

سیاسی

سفر هیات نمایندگان کنگره آمریکا به كوبا با هدف دیداری دوستانه و در راستای بهبود روابط سیاسی و دیگر مسائل مطرح شده توسط «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری این کشور صورت می‌گیرد.

هیات نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست «نانسی پلوسی»رهبر اقلیت دموکرات‌ها در این نهاد، وارد كوبا شد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، پلوسی پیش از این گفته بود كه سفر هیات نمایندگان کنگره آمریکا به كوبا با هدف دیداری دوستانه و در راستای بهبود روابط سیاسی و دیگر مسائل مطرح شده توسط «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری این کشور صورت می‌گیرد.

اوباما اواخر سال گذشته میلادی اقدام‌هایی برای از سرگیری روابط با کوبا انجام داد که مورد حمایت نمایندگان دموکرات در این کشور قرار گرفت.

جمهوری‌خواهان که در حال حاضر در سنا و کنگره آمریکا اکثریت را در اختیار دارند، با اقدام اوباما مبنی بر بهبود روابط با کوبا مخالف هستند.

پلوسی و هیات نمایندگان آمریکا از جمله «الیوت انگل» سناتور دموکرات در کمیته امور خارجی، «روزا دلائورو» سناتور دموکرات در حوزه تامین و پیشرفت‌های کشاورزی و «جیم مک‌گاورن» مدیر اجرایی کمیسیون حقوق‌بشر آمریکا از جمله اعضای این هیات هستند.

«رائول کاسترو» رئیس‌جمهوری کوبا و همتای آمریکایی وی در تاریخ هفدهم دسامبر سال گذشته میلادی برای عادی‌سازی روابط دوجانبه بعد از گذشت بیش از ۵۰ سال توافق کردند.

کد N732879