حقیقت‌پور در گفت‌وگو با ایسنا:

قطعنامه سازمان ملل جنبه بازدارندگی در برابر داعش ندارد

سازمان ملل متحد,داعش

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه قطعنامه سازمان ملل در خصوص لزوم قطع کمک‌های مالی به داعش فایده‌ای ندارد، گفت که پشت صحنه تمام اقدامات داعش آمریکا است.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به قطعنامه سازمان ملل در خصوص قطع کمک‌های مالی به داعش و به دنبال آن اقدام وحشیانه این گروهک تروریستی در سر بریدن 21 کارگر مصری، گفت: قطعنامه سازمان ملل هیچ فایده‌ای ندارد. این اقدامات صرفا نمایشی است و خروجی خاصی در بر نخواهد داشت.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حملات هوایی آمریکا و متحدانش در برابر داعش نیز به هیچ وجه کارساز نخواهد بود، تاکید کرد که راه‌حل نبرد با یک گروه تروریستی همچون داعش بمباران نیست.

وی توضیح داد: امروز مردم منطقه به خوبی فهمیده‌اند که راه‌حل نبرد با داعش بمباران نیست. ما هم به عنوان جمهوری اسلامی به آنها یاد دادیم که چطور در مقابل داعش مقاومت کنند. الحمدالله نتایج این رویکرد را در سوریه، لبنان و عراق مشاهده می‌کنیم که این نشان می‌دهد بهترین روش مقاومت است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها متهم اصلی در مهندسی داعش و تجهیزش هستند، گفت: بمباران از سوی کشورهای مختلف در مقاطع مختلف به هیچ وجه موثر نیست چون داعش در اختیار آمریکا و صهیونیست است و این گروهک تروریستی بر پایه منافع آنها اقداماتی انجام می‌دهد، به همین دلیل است که آمریکا، غرب و متحدانش در سطح منطقه متهم هستند که ظلم بزرگی را به بشریت با ایجاد و حمایت و راهبری داعش انجام داده‌اند.

وی تاکید کرد که داعش با قهر انقلابی مردم به زباله‌دان تاریخ خواهد پیوست.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت که پشت صحنه تمامی اقدامات داعش در اردن، مصر و سایر کشورها آمریکاست. داعش هر کاری را که آمریکا دیکته کند انجام می‌دهد.

انتهای پیام

کد N732846