امیری خبر داد:

برگزاری همایش «اقتصاد مقاومتی» با حضور استانداران و سفرای همسایه

سیاسی

سخنگوی وزارت کشور از برگزاری همایش دو روزه در سوم و چهارم اسفند ماه در راستای هدف بررسی اقتصاد مقاومتی خبر داد .

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی امیری در نشست خبری امروز خود از برگزاری همایش «اقتصاد مقاومتی» با همت وزارت کشور داد و گفت: سوم و چهارم اسفند ماه نشست مشترک دو روزه اقتصاد مقاومتی با تاکید بر نقش استانداران و سفرای کشورهای همسایه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه روابط منطقه‌ای در این نشست مورد توجه قرار دارد، گفت: علاوه بر استانداران و سفرای کشورهای همسایه، روسای اتاق بازرگانی استان‌ها نیز در این نشست حضور دارند و راهکارهای اقتصاد مقاومتی و همکاری‌های لازم میان ایران و کشورهای منطقه به بحث و تبادل نظر گذاشته می‌شود.

سخنگوی وزارت کشور در ادامه با اشاره به سفر امروز وزیر کشور تاجیکستان به ایران، گفت: منافع مشترک زیادی میان دو کشور تاجیکستان و ایران وجود دارد و در این سفر توافقنامه امنیتی ـ انتظامی میان دو کشور امضا خواهد شد.

امیری همچنین با اشاره به حادثه ترور رئیس دادگستری شهرستان روانسر در استان کرمانشاه، گفت: خوشبختانه ضارب قاضی، قنبری دستگیر شده است و طی بازجویی‌های انجام شده، معلوم شد که این ترور امنیتی ـ سیاسی نیست بلکه ضارب، شرور بوده و پرونده‌ای هم در دادگستری داشته است.

وی از تهیه پیش‌نویس امنیت زنان و کودکان در روابط اجتماعی توسط مشاور زنان وزیر کشور خبر داد و گفت: با همت خانم فرهمندپور این سند با همکاری دستگاه‌های ذیربط تهیه شده و جهت بررسی، به معاونت امور زنان ریاست جمهوری ارسال شده است.

سخنگوی وزارت کشور افزود: پس از بررسی این پیش‌نویس در معاونت امور زنان ریاست جمهوری توسط وزیر کشور به هیات دولت تقدیم خواهد شد.

امیری با اشاره به بحث حاشیه‌نشینی و بازدید وزیر کشور از حاشیه‌های چند کلانشهر، گفت: جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و جلوگیری از تصرف‌های غیرقانونی و اموال دولتی در دستور کار وزارت کشور قرار دارد و در این زمینه همکاری‌های خوبی نیز با دستگاه قضایی ایجاد شده و در همین راستا در سطح تهران و چند استان دیگر ساخت و سازهایی که در حریم غیرمجاز انجام گرفته است، تخریب می‌شود.

وی تاکید کرد: بر همین اساس از شش ماهه دوم سال ۹۲ تا پایان آذر ماه ۹۳ تعداد ۲۶۱۶ حکم تخریب ساخت و ساز غیرمجاز صادر شده و بیش از ۱۱۰۰ هکتار اراضی ملی آزادسازی شده است.

سخنگوی وزارت کشور همچنین با اشاره به معضل ریزگردها در استان‌های جنوبی کشور، گفت: وزیر کشور، نجار، رئیس ستاد مدیریت بحران را مامور رسیدگی به این کار کرده است و ایشان نیز به استان خوزستان سفر کرده و مامور است که از امکانات و ظرفیت وزارت کشور و سازمان‌های تابعه در جهت مقابله با ریزگردها بکار گیرد و جلسه ستاد مدیریت بحران را تشکیل دهد.

امیری در عین حال تصریح کرد: سازمان مدیریت بحران به دلیل اینکه هیچ بودجه مستقلی ندارد، لذا تنها می‌تواند گزارش، تهیه و در نهایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، بودجه آن را تامین کند.

وی همچنین با اشاره به همایش روز گذشته استانداران، گفت: با توجه به معضل کمبود آب، وزیر نیرو، مهندس چیت‌چیان در این همایش شرکت‌ کرده‌اند و با هدف مدیریت مصرف آب در سطح کشور قرار شد شورای آب استان‌ها تشکیل شود.

سخنگوی وزارت کشور همچنین با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: هیچ گزارش ضد امنیتی در این روز در کشور نداشتیم به جز آنکه وزارت اطلاعات خود اطلاع‌رسانی کرد و آن هم کشف گروهک تروریستی در شرق کشور بود.

ادامه دارد