یعالون: محور ایران، سوریه و لبنان خطرناک‌ترین تهدید برای اسرائیل است

سیاسی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اذعان به این مساله که محور ایران، سوریه و لبنان خطرناک‌ترین تهدید برای این رژیم است گفت: فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین به نفع اسرائیل نیست.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اذعان به این مساله که محور ایران، سوریه و لبنان خطرناک‌ترین تهدید برای این رژیم است گفت: فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین به نفع اسرائیل نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی العهد، موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حاشیه کنفرانس مرکز پژوهش‌های "امنیت ملی" در خصوص ماموریت‌های گادی آیزنکوت، رئیس جدید ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی گفت که وی باید با وقایع امنیتی و دارای ابعاد مختلف مواجه شده و طرح‌های اجرایی ارتش را به روز رسانی کند.

وی افزود: ارتش باید یگان‌هایی را که با تهدیدهای جدید فعالیتشان را تغییر نداده‌ و با تهدیدهای جدید غیر مرتبطند بسته و یگان‌های دیگری را تشکیل دهد که با این تهدیدها همراه باشند و شیوه‌های جدید برای رویارویی با وقایع اتخاذ کنند.

یعالون در ادامه مدعی شد: محور "شیعه افراطی" خطرناک‌ترین تهدید در منطقه است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در خصوص مساله فلسطین نیز گفت: زمانی که با همسایگانمان صحبت می‌کنیم می‌بینیم که درگیری‌های اسرائیلی ‌فلسطینی در دستور کارشان نیست. این درگیریها ادامه دارد اما تنها عاملی نیست که باعث بی‌ثباتی در خاورمیانه شود.

وی در ادامه گفت: معتقد نیستم تشکیلات خودگردان فلسطین در آینده‌ نزدیک منحل شود. فروپاشی تشکیلات خودگردان به نفع ما نیست. من خواهان تشکیلاتی دارای ثبات و مسئول و قادر هستم تا با آن همکاری داشته باشیم البته مشکلاتی وجود دارد که قابل حل و فصل است. اما به هیچ وجه ارتباطی با ما ندارد.

یعالون در ادامه در اظهاراتی مداخله جویانه درباره توافق هسته‌ای با ایران آن را "بد" توصیف و مدعی شد: این توافق به ایران فرصت می‌دهد تا کشوری مجهز به انرژی هسته‌ای باشد و این امر اعتماد به نفس ایران را بیشتر می‌کند تا دست به فعالیت‌های بیشتری در منطقه بزند.

انتهای پیام

کد N732618