تاکید سران سه قوه عراق بر فعالیت مشترک و توافق سیاسی

سیاسی

رئیس جمهور، رئیس پارلمان و نخست وزیر عراق روز سه شنبه در نشستی بر لزوم تقویت فعالیت مشترک، توافق سیاسی و احترام به استقلال و اختیارات دستگاه قضایی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست دولتمردان این کشور با حضور فواد معصوم، رئیس جمهور، حیدرالعبادی، نخست وزیر، سلیم الجبوری، رئیس پارلمان و معاونان آن‌ها و مدحت المحمود، رئیس دیوان عالی قضایی در بغداد برگزار شد.

در این نشست حاضران در خصوص آخرین تحولات سیاسی، امنیتی و اقتصادی عراق و برنامه کاری دولت طی دوره گذشته بحث وگفت‌وگو و بر لزوم تقویت فعالیت‌های مشترک توافق سیاسی و احساس مسئولیت تمامی طرف‌های سیاسی برای مقابله با چالش‌های موجود تاکید کردند.

حاضران همچنین در خصوص موفقیت‌های نیروهای مسلح عراق، گروه‌های داوطلب مردمی، پیش مرگ‌های کرد و قبایل این کشور در مقابله با تروریست‌ها گفت‌وگو و بر لزوم تقویت این پیروزی‌ها از طریق ایجاد وحدت در مواضع سیاسی، فعالیت مشترک و حمایت از نیروهای عراقی در مقابله با تروریسم تاکید کردند.

دولتمردان عراقی در ادامه این نشست بر لزوم احترام به قدرت و اختیارات دستگاه قضایی و استقلال آن براساس اصول قانون اساسی و تکیه بر آن در خصوص برخی مسائل و همچنین اعلام نتایج تحقیقات در خصوص جنایت‌های انجام شده علیه عراقی‌ها تاکید کردند.

حاضران در این نشست که در فضایی کاملا مثبت و جدی برگزار شد از توافق میان دولت مرکزی با اقلیم کردستان عراق در خصوص نفت و بودجه استقبال و دو طرف را به پایبندی به این توافق تشویق کردند.

در این نشست ضمن توافق در خصوص برگزاری نشستی برای پیگیری اقداماتی که بر آن توافق شده، خواهان حل اختلافات میان دولت مرکزی و اقلیم کردستان از طریق مذاکرات مثبت، افزایش همکاری‌ نظامی در مقابله با داعش و فعالیت مشترک برای کمک به آوارگان شدند.

انتهای پیام

کد N732586