در دیدار دو ورزشکار مدال‌آور صورت گرفت؛

ابراز خرسندی روحانی از موفقیت‌های مستمر کشور در عرصه‌های ورزشی

دولت

به اهتزاز در آمدن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های ورزشی در نتیجه تلاش و غیرتمندی ورزشکاران، هر ایرانی را در هر کجای دنیا خوشحال می‌کند و توانمندی‌های ایرانیان را به رخ جهانیان می‌کشد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ورزشکاران باید برای جامعه به خصوص جوانان الگو باشند، گفت: قهرمانان همواره موجب دلگرمی، نشاط و غرور مردم هستند.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی روز سه‌شنبه در دیدار احسان حدادی قهرمان پرتاب وزنه کشور و آسیا و پرویز هادی پهلوان سال 1393 کشور و دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی در رشته کشتی آزاد گفت: به اهتزاز در آمدن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های ورزشی در نتیجه تلاش و غیرتمندی ورزشکاران، هر ایرانی را در هر کجای دنیا خوشحال می‌کند و توانمندی‌های ایرانیان را به رخ جهانیان می‌کشد و به سهم خود از همه قهرمانان پرتلاش ایرانی تشکر می‌کنم.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه ورزشکاران باید برای جامعه بخصوص جوانان الگو باشند، گفت: قهرمانان همواره موجب دلگرمی، نشاط و غرور مردم هستند.

روحانی ضمن تشکر از گودرزی وزیر ورزش و جوانان، از موفقیت‌های مستمر کشور در عرصه های ورزشی ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: باید ورزش همگانی را در جامعه بیش از پیش تشویق کنیم و کاری کنیم که ورزش از دوره دبستان به طور جدی برای همه فرزندان این مرز و بوم آغاز شود، چرا که ورزش برای سلامت عمومی جامعه، بسیار لازم و ضروری است.

در این دیدار که وزیر ورزش و جوانان نیز حضور داشت، احسان حدادی مدال آسیایی خود را تقدیم رییس‌ جمهور کرد که روحانی ضمن تشکر از وی گفت: در فرصت مناسب این مدال را به ایشان بازمی‌گردانم، چرا که بخاطر خوشحالی و غروری که با قهرمانی خود برای مردم خلق کرد بیش از هر کس شایسته آن است و ما خواهان موفقیت بیش از پیش او هستیم.

همچنین بنابر رسم اهدای بازوبند پهلوانی اول کشور، روحانی در این دیدار بازوبند پهلوانی سال 93 را بر بازوی پرویز هادی بست.

کد N732240