سردار سلامی: قادر به دفاع در مقابل هر قدرتی هستیم/ استقلال ما به تفکر و اندیشه است

سپاه پاسداران,موشک های قاره پیما

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: امروز از چنان قدرتی برخوردار هستیم که قادر به دفاع کردن از ارزش‌های اسلامی خود در مقابل هر قدرتی، با هر مقیاسی، با هر محدوده و در هر جنگی هستیم ما امروز از مرحله آسیب‌پذیری در مقابل دشمنان گذشته‌ایم.

به گزارش تابناک، سردار حسین سلامی عصر امروز در کنگره شهدای دانشجوی اصفهان اظهار کرد: ما امروز میهمان بیش از 706 لاله خون رنگ دوران دفاع مقدس در این کنگره هستیم، مهمان شهدایی که اهل آسمان ها آنها را بهتر از اهل زمین می شناسند، مهمان کسانی هستیم که اگر امروز در جهان قامت برافراشته ایم، صاحب اعتبار و منزلتی بین المللی هستیم و به عنوان مستقل ترین کشور عالم شناخته می شویم به پاس خون این شهداست.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان از نسلی هستند که می توانند با جهاد علمی موشک های ماهواره بر را به آسمان بفرستند، گفت: در شرایطی ماهواره را به فضا فرستادیم که برای دستیابی به فناوری و علم آن تحت سخت ترین تحریم ها از سوی دشمن بودیم.

موشک های بالستیک ما اهداف دشمن را نابود می کنند

جانشین فرمانده سپاه پاسداران اظهار کرد: دانشجویان کسانی هستند که ما را در جهان به عنوان کشور دارنده علم و فناوری انرژی هسته ای معرفی کرده اند، دانشجویان کسانی هستند که موشک های بالستیک را می سازند و اهداف دشمن را با بالاترین دقت نابود می کنند.

وی با بیان اینکه استقلال ما به تفکر و اندیشه است و امروز دانشجویان باید بدانند تفکر آنها نباید مورد اصابت غربیان قرار بگیرد، تصریح کرد: غرب و نظام استکباری به دنبال آن است که جوانان را به گونه ای مهار و کنترل کند که آن گونه که خود می اندیشد آنها نیز بیندیشند.

سلامی ادامه داد: امروز راهبرد دنیای استکبار و نظام سلطه تسخیر دل و ذهن جوانان و به خصوص دانشجویان است آنها در پی حذف ارزش های اسلامی و باورها و اعتقادات دانشجویان مسلمان ایرانی هستند.

وی ادامه داد: دشمنان فکر می کنند حق وتو، بمباران شیمیایی هیروشیما و کشتار مسلمانان برای آنها امتیاز و یک حق شمرده می شود و این مکتب سیاسی غرب است.

سلامی افزود: کسانی که با تفکر سیاسی، غرب را به عنوان اندیشه نو سیاسی مطرح می کنند بدانند آنها حامی و مبلغ دیکتاتوری هستند و این منطق سیاسی غرب است.

غربیها تاب تحمل انرژی هسته ای صلح آمیز ما را ندارد

وی با بیان اینکه غرب داشتن بیش از 200 بمب هسته ای را حق خود می داند ولی تاب و تحمل اینکه مسلمانان انرژی هسته ای صلح آمیز داشته باشند را ندارد، گفت: در اندیشه غرب پست ترین رفتارها به عنوان شیک ترین و مدرن ترین رفتارها محسوب می شود.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران عنوان کرد: در غرب حقوق بشر مفهومی ویران شده ای دارد، از حقوق بشر در جهان غرب دیکتاتوری ساخته شده و به جهان صادر می شود این تفکرات شوم با هیچ جنبه ای و فطرت انسانی سازگار نیست.

وی متذکر شد: انقلاب ما انقلابی برای اقتصاد، فرهنگ، سیاست، آزادی و اجتماعی مبتنی بر ارزش های اسلامی بود، مردم ایران چقدر زیبا قدرشناس آرمان های این انقلاب شکوهمند هستند.

سلامی تاکید کرد: ملت ایران با هدایت رهبری در شرایط ناهمتراز قدرت ایستاد و اراده خود را بر نظام سلطه تحمیل کرد که این حاصل خون شهیدان ماست.

وی با اشاره به بسیاری از دستاوردهای علمی حاصله در طول 36 سال گذشته و دستیابی به بالاترین علوم و فناوری در صنعت هایی چون هوا فضا و پزشکی هسته ای، گفت: همه این ثمرات در شرایطی حاصل شده است که در سخت ترین تحریم ها و فشارها از سوی دشمن بودیم.

توانایی دفن سیاست های دشمن را داریم

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز جبهه های ما آن سوی مرزهای فعلی جغرافیایی ما امتداد یافته است، اظهار کرد: ما امروز توانایی دفن سیاست های دشمن را داریم و یک لحظه غرش ما کابوس دشمنان است.

وی خاطرنشان کرد: به برکت حمایت های مادی و معنوی نظام جمهوری اسلامی ایران نظام سوریه به عنوان محور مقاومت و لبنان و فلسطین به عنوان جبهه های مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده اند و قد بر افراشته اند و این برکات و دستاوردها با وجود آن است که اراده آمریکا و ابرقدرتان چیز دیگری بود.

سلامی با اشاره به اینکه حزب الله رشد کرده، حاکمیت سوریه پابرجاست، عراق پیروز شده و انقلاب های مردمی در یمن و بحرین در حال وقوع است، گفت: همه موارد حاکی از اراده نظام ایران در مقابل استکبار جهانی است.

وی عنوان کرد: نظام ایران در حال حاضر نقش اول را در صحنه منطقه بازی می کند، نفوذ ایران در منطقه و جهان فضای تنفس آمریکا را تنگ کرده است و نظام سلطه را دچار سرگردانی ساخته است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران اضافه داشت: امروز دیگر قواعد دوستی و دشمنی در جهان اسلام را آمریکاییان تعیین نمی کنند و حداکثر نقش آنها به عنوان یک بازیگر از میان چند بازیگر در میدان است.

وی تصریح کرد: فصل زوال و اضمحلال دشمنان فرا رسیده و آنها مسیر سقوط را می پیمایند، امروز دستان نظام جمهوری اسلامی ایران کاملا پر است و قدرت بی رقیبی در منطقه است.

سلامی یادآور شد: هیچ جای جهان دیگر مامن سیاسی آمریکا و غربیان نیست و این به واسطه حضور باشکوه و عظمت ملت ایران به تبعیت از ولایت فقیه، تکیه به اسلام و وحدت و همبستگی است.

 

23503

کد N732120