تظاهرات گسترده مردم نیجر علیه بوکوحرام

امروز (سه شنبه) هزاران تن از مردم نیجر در پایتخت این کشور راهپیمایی کردند تا اعتراض خود را به تروریست‌های بوکوحرام که اخیرا حملاتی را در خاک این کشور انجام داده‌اند، اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رهبری تظاهرکنندگان را بریگی رافینی، نخست وزیر نیجر برعهده داشت.

این راهپیمایی با حضور سنگین نیروهای امنیتی برگزار شد و در طول مسیر اعتراضات تک تیراندازها روی پشت بام خانه‌های اطراف مستقر شدند.

تظاهرکنندگان علامت‌هایی به دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود "بوکوحرام خودش حرام است". گروه تروریستی بوکوحرام از سال 2009 تاکنون به منظور تشکیل یک حکومت تندرو در شمال شرق نیجریه دست به ده‌ها حمله تروریستی زده است و در حملات این گروه تاکنون حدود 13 هزار تن کشته شده‌اند.

بوکوحرام در ماه‌های اخیر دامنه حملات خود را به کشورهای همسایه نیجریه از جمله کامرون، نیجر و چاد کشانده است. ارتش‌های این سه کشور با تشکیل یک نیروی مشترک همراه با نیجریه با شبه نظامیان بوکوحرام مبارزه می‌کنند.

روز دوشنبه پلیس نیجر اعلام کرد: بیش از 160 نفر را به اتهام ارتباط با تروریست‌های بوکوحرام در منطقه دیفا در نزدیکی مرز نیجریه بازداشت کرده است. این منطقه چند روز پیش هدف حمله بوکوحرام قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N731964